EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro novináře (16.8.2017)

Přijďte v sobotu na nádvoří Náprstkova muzea ochutnat delikatesy ze všech koutů světa!

Tiskové oznámení k akci Etnopiknik v Náprstkově muzeu (19. srpna 2017, 12.00–18.00 hod.)

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 19. srpna 2017 od 12 do 18 hodin bude konat další festival z cyklu Barevné nádvoří. Etnopikniknabídne delikatesy z různých koutů světa, které potěší chuťové pohárky především milovníků exotických jídel. Kromě gastronomických specialit si návštěvníci budou moci vychutnat také ukázky mimoevropské hudby či tance, včetně orientálního, tahitského či bollywoodského, které si budou moci rovněž vyzkoušet v rámci workshopů. Na své si přijdou také děti, pro které budou po celý den připraveny tvořivé výtvarné dílny. Vstup na festival je zdarma.
 
Nádvoří Náprstkova muzea se nadcházející sobotu promění v místo plné mezinárodních delikates. Ochutnat bude možné například brazilské jídlo Moqueca od Food on the Move, tradiční jídla z kuchyně Srí Lankan Curry House, smažené africké plantainy a jídlo ndolé z kuchyně ACA a vietnamské speciality i hongkongské dim sum knedlíčky od Non La Channel. Žízeň spolehlivě zaženou netradiční limonády či povzbuzující japonská čajová specialita – tzv. matcha čaj. Nebudou zde však chybět ani různé druhy káv z pražírny CandyCane coffee. Během čekání na šálek kávy se navíc návštěvníci dozvědí zajímavosti o historii kávy a různých způsobech její přípravy.
Připraven je i bohatý doprovodný program, určený jak dospělým, tak dětem. Hudební představení Marie Klepetkové všechny přítomné zavede na Dálný východ, skupina Diwali a Vendulka Pánková je zase vtáhne do pohádkového prostředí bollywoodského a orientálního tance a Simona Prokůpková s Ondřejem Henžlíkem pak nabijí energií svou ukázkou afrického tance a bubnování. Soubor Fantastic Dance Company pro změnu představí tanec sega z exotického ostrova Seychely a poté i tahitské tance ve stylu ori a aparima. Během odpoledne nebude chybět ani množství workshopů a soutěží.
Na menší návštěvníky čeká origami výtvarná dílna, na které si budou moci vyrobit a na památku odnést skládané figurky z papíru, a africká dobrodružná bojovka. Slosování účastníků bojovky se bude konat na samý závěr celého Etnopikniku a pro všechny vylosované vylosovaní je připravena drobná odměna.
 
PROGRAM:
 
NÁDVOŘÍ MUZEA
12.30   Folklór Dálného Východu – Marie Klepetková
Šamanský buben, hra na čínské hulu, lidové písně od Ruského severu po Japonsko
13.00   Pohádkový bollywood – Vendulka Pánková & skupina Diwali
Bollywood je hravým, veselým tancem původně z indických filmů, který v sobě mísí tradici s moderním pojetím. Skupina Diwali a Vendulka Pánková svými tanci Chhan ke mohallaMaahi ve diváky vtáhnou do romantického příběhu o hledání té pravé lásky.
13.20   Workshop bollywoodského tance
14.00   Ukázka tance a hudby západní Afriky – rytmus Soli – Simona Prokůpková a Ondřej Henžlík
Workshop afrického tance
14.40   Pohádkový bollywood – Vendulka Pánková & skupina Diwali
15.10   Sega – soubor Fantastic Dance Company
Taneční představení z exotického ostrova Seychelly a Mauricius v indickém oceánu. Fantastic DC zatančí tropický tanec séga, který vznikl multikulturními vlivy při kolonizaci bílými osadníky, otroky z Afriky, přistěhovalci z Indie a místní kulturou.
Limbo – tradiční a populární soutěž z ostrova Trinidad
15.40   Folklór Dálného Východu – Marie Klepetková a Kenji Osako
16.10   Ukázka orientálního tance – Vendulka Pánková
Vendulka Pánková, vítězka soutěže Miss Orient 2006 zatančí s křídly bohyně Isis i veselé a energické drum solo (www.vendulka.eu)
16.30   Drums of Tahiti – Fantastic Dance Company
Tahitské tance ve stylu ori a aparima v podání tanečního souboru Fantastic DC návštěvníky zavedou do krásné francouzské Polynésie a připomenou vůni oceánu a květů tiare, které si muži i ženy vplétají do vlasů. Tance z Tahiti jsou jedněmi z perel Oceánie, které u nás dosud nebyly plně objeveny.
Workshop tahitského tance
17.00   Africká bojovka – slosování a vyhlášení výherců
 
PO CELÝ DEN NA NÁVŠTĚVNÍKY NAVÍC ČEKAJÍ
Thajské masáže
Malování hennou
Ochutnávky gastronomických specialit z celého světa
·         japonský jemně mletý zelený čaj od Matcha Tea
·         sendviče a brazilský pokrm Moqueca od Food on the Move
·         tradiční jídla z kuchyně Srí Lankan Curry House
·         smažené africké plantainy od týmu ACA a vietnamské speciality i hongkongské dim sum knedlíčky od Non La Channel
·         netradiční limonády (například s příchutí vanilkové zmrzliny)
·         výběrová káva z pražírny CandyCane coffee
Stánek s africkými, orientálními a jihoamerickými výrobky – ACA-African Culture & Art
Antikvariát Kačur a Tapatan – ostrov čtení
Výtvarná dílna origami pro děti
Africká bojovka –dobrodružná cesta pro děti, na jejímž konci čeká na vylosované bojovníky zasloužená odměna. Soutěžní listy budou k dispozici na pokladně muzea.
 
Vstup zdarma
Změna programu vyhrazena
 
Více informací naleznete na www.nm.cz.
 


 

Mgr. Kristina Kvapilová
odd. vnějších vztahů
T: +420 224 497 250
M: +420 731 514 077
E: kristina_kvapilova@nm.cz, press@nm.cz

 

Zpět

Zobrazit výpis článků

Zpět na Pro novináře


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel