EnglishFacebookTwitterInstagram

Volná místa

Volná místa (20.12.2017-31.1.2018)

Knihovnice/knihovník do oddělení služeb

Národní muzeum – Knihovna Národního muzea - vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici

Místo výkonu práce: Národní muzeum - Nová budova, Vinohradská 1, Praha 1

Nástup: 1. března 2018 nebo dle dohody

Popis pozice:
- knihovnické a informační služby uživatelům ve specializované knihovně s celostátní působností: poskytování služeb externím a interním uživatelům (studovny v Praze a v Terezíně)
- vyřizování meziknihovní výpůjční služby
- inventarizace knihovních fondů v depozitářích v Praze-Horních Počernicích a v Terezíně
- katalogizace knihovních fondů podle katalogizačních pravidel AACR2 a RDA ve výměnném formátu MARC21

Požadujeme:
- středoškolské, vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání knihovnického směru; v případě neknihovnického vzdělání nutná praxe v knihovně min 2 roky
- zkušenost s automatizovaným knihovnickým systémem, znalost systému Verbis výhodou
- znalost práce s databázovými systémy, orientace v elektronických informačních zdrojích
- nutná znalost min 1 světového jazyka, základní znalost azbuky výhodou
- znalost současných katalogizačních pravidel
- uživatelská znalost MS Office a práce s PC
- zájem o nové technologie, ochota učit se, aktivní přístup ke svěřeným úkolům
- spolehlivost, komunikativnost, pečlivost, samostatnost, schopnost systematické i týmové práce
- trestní bezúhonnost

Nabízíme:
- úvazek 0,8 v pracovním poměru na dobu určitou na 1 rok, po uplynutí s možností změny na trvalý pracovní poměr; pracovní doba pondělí až čtvrtek
- práce ve významné specializované knihovně
- stabilita příspěvkové organizace
- zázemí významné kulturní instituce
- 5 týdnů dovolené, 2 dny sick days, příspěvek na stravování a kulturu, podniková rekreace

Odměňování:
Odměňování dle  zákona č. 262/2006 Sb. zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Nabídky s profesním životopisem a motivačním dopisem zasílejte pouze elektronickou poštou nejpozději do 31. ledna 2018 na e-mailovou adresu: jana_konecna@nm.cz
Zprávu označte v předmětu: „výběrové řízení - knihovník“. Neúplné přihlášky budou vyřazeny.

Kontaktní osoba: Mgr. Jana Konečná, tel.: 224 497 334

Místo bude obsazeno výběrem z uchazečů.
Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu.

Zobrazit výpis článků