EnglishFacebookTwitterInstagram

Volná místa

Volná místa (5.2.2018-20.2.2018)

Kurátor/ka do Oddělení novodobých českých dějin

Národní muzeum – Historické muzeum - vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici

Místo výkonu práce: Národní muzeum - Nová budova, Vinohradská 1, Praha 1
                                 Terezín, centrální depozitář NM

Nástup: 1. března 2018 nebo dle dohody

Požadavky pro výkon práce:
- VŠ vzdělání ukončené titulem Mgr. nebo Ph.D. humanitního směru, nejlépe obor historické vědy nebo archivnictví, specializace na 20. století
- velmi dobrá znalost práce na PC (MS Office, zejména Excel, Word, katalogizační systém DEMUS či jiný výhodou)
- minimálně jeden cizí jazyk slovem i písmem (preferovány angličtina/němčina)
- praxe v oboru muzejnictví a oborová aktivita výhodou
- samostatnost, spolehlivost, komunikativnost, kreativita, časová flexibilita, ochota učit se nové věci
- schopnost spolupráce v rámci kolektivu
- ochota dojíždět do depozitářů NM v Terezíně
- trestní bezúhonnost
- řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)

 Popis pozice:
- kurátorská práce (práce se svěřenými sbírkami z dějin 20. století), jejich administrativní agenda včetně akviziční činnosti
- příprava výstavních projektů po autorské i organizační stránce
- vybraná administrativní práce v rámci oddělení
- vlastní vědecká a publikační činnost

Nabízíme:
- HPP v rozsahu 1,0 na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce
- zázemí a stabilitu významné kulturní instituce
- 5 týdnů dovolené, 2 dny sick days, příspěvek na stravování
- možnost uplatnění vlastních nápadů a myšlenek

Odměňování:
V platové třídě 13 podle  zákona  č. 262/2006 Sb.,  zákoník  práce, ve znění pozdějších předpisů,  a  podle  nařízení vlády  č.  341/2017 Sb.,  o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Strukturovaný profesní životopis a motivační dopis zasílejte e-mailem do 20. 2. 2018 na adresu:
bronislava_dvorakova@nm.cz

Případně poštou na:
Národní muzeum
Historické muzeum
Bronislava Dvořáková
Vinohradská 1
110 00 Praha 1

Místo bude obsazeno výběrem z uchazečů.
Zaměstnavatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z přihlášených uchazečů a výběrové řízení zrušit.

Zobrazit výpis článků