EnglishFacebookTwitter
Newsletter Mobilní verze

Hravé muzeum – vybavení objektů Národního muzea pro rodiny s dětmi

 

mamut

V objektech Národního muzea s dětmi počítáme.

Další informace o objektech NM (otevírací doba, vstupné) naleznete po kliknutí na název objektu, nebo v sekci Navštivte nás.

Pražské objekty

 • Nová budova Národního muzea zve návštěvníky nejen na aktuální výstavy, ale i do dětského koutku, který je určen těm nejmenším. V dětském koutku naleznou skluzavku, tabuli na kreslení, plyšáky i přebalovací pult, pruhovanou pohovku a pytle na sezení, ve kterých si mohou rodiče i děti odpočinout. K dispozici je rovněž muzejní kavárna, kde na děti čekají další hračky a samozřejmě vysoké dětské stoličky. Nová budova je bezbariérová, takže je pohodlně přístupná i s kočárkem, se kterým je možno navštívit také výstavy.
  vstup do expozice s kočárkem dětský koutek přebalovací pult restaurace šatna obchod
 • České muzeum hudby není tradiční muzeum. Děti tady nemusí šeptat, ale naopak si můžou zazpívat nebo zahrát na piano. Celé muzeum je plné zvuků a hravých zastavení.
  Únavu návštěvníci zaženou v muzejní kavárně, kde je také dětský koutek se stolečkem a židličkami a spoustou pastelek na kreslení. Maminky se dostanou s kočárky do všech pater a ke všem exponátům. Také je pro ně připravena výborná káva, klidové zóny a přebalovací pulty.
  vstup do expozice s kočárkem dětský koutek přebalovací pult restaurace šatna obchod
 • Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur vám umožní cestovat časem a napříč různými kontinenty.
  Pro malé cestovatelé jsou ve stálých expozicích připraveny interaktivní hry a kvízy. Z dalekých cest si cestovatelé vozí něco pro vzpomínku, a proto je také v muzejním obchodě velký výběr suvenýrů. Pro nejmenší děti máme přichystány přebalovací pulty a na trošku větší děti čeká dětský koutek.
  přebalovací pult dětský koutek šatna obchod
 • Národopisné muzeum – Musaion na své dětské návštěvníky čeká uprostřed krásné zahrady v pohádkovém letohrádku. Přijďte a vraťte se spolu se svými rodiči do dětství vašich prababiček a pradědečků.
  Malí návštěvníci najdou v pohádkovém prostředí, které znají z dětských knížek a filmů hravá zastavení. Čekají na ně činnosti, které si už jinde nevyzkoušejí. Po namáhavé práci najdou rodiče i děti odpočinek v kavárně s venkovní terasou, kde na děti čekají zasloužené sladkosti. V muzejním obchodě je plno hraček, které jinde nekoupíte.
  restaurace šatna obchod
 • Národní památník na Vítkově s obrovskou sochou velitele husitů Jana Žižky z Trocnova ukrývá mnohá překvapení pro děti.
  Dětský koutek se vznáší na obláčku nad expozicí, kterou návštěvníky provedou hravé pracovní listy. Před výstupem na neopakovatelnou vyhlídku se všichni mohou posilnit v kavárně se spoustou dobrot. Národní muzeum myslí také na své nejmenší návštěvníky a jejich maminky – čekají na ně přebalovací pulty a všude se dostanou s kočárkem. Národní památník na Vítkově je zcela bezbariérový.
  vstup do expozice s kočárkem dětský koutek přebalovací pult restaurace šatna obchod
 • V Muzeu Bedřicha Smetany na břehu Vltavy malujeme a posloucháme Vltavu v řadě doprovodných programů, které jsou nachystány pro malé i velké návštěvníky. Do muzea se po předchozí domluvě dostanou také maminky s kočárkem. Na ty nejmenší tady čeká koutek určený jen pro ně.
  vstup do expozice s kočárkem dětský koutek šatna obchod
 • Muzeum Antonína Dvořáka se nachází v barokním letohrádku Amerika, stranou městského ruchu, a proto je příjemným prostředím pro návštěvu rodin s dětmi. Součástí letohrádku je i malý parčík s krásnými barokními sochami.
   šatna obchod

Mimopražské objekty

 • Muzeum české loutky a cirkusu – Prachatice. Velevážené publikum! Navštivte expozici Národního muzea, ve které se budete bavit! Muzeum české loutky a cirkusu si oblíbí celá rodina. Historie loutkových divadel okouzlí nejmenší návštěvníky a dospělé přenese zpět do dětských let. Všichni si můžou zahrát na herce s opravdovými loutkami. Bezbariérový přístup usnadní prohlídku i návštěvníkům s kočárky. Pro cyklisty jsou připraveny stojany na kola přímo před muzeem.
  dětský koutek vstup do expozice s kočárkem šatna obchod
 • Muzeum knihy - Žďár nad Sázavou v překrásném zámeckém areálu ukrývá tajemství knih a jejich výroby. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vytisknout si na ručním lisu emblém Muzea knihy a odnést si ho jako netradiční suvenýr. Muzeum umožňuje vstup také rodičům s kočárky. Pro starší děti jsou připraveny zábavné pracovní listy.
  vstup do expozice s kočárkem   obchod
 • Zámek Vrchotovy Janovice nabízí vstřícné a zajímavé prostředí i pro malé děti, které chtějí zjistit, jak se na zámku žilo dřív. Po celou dobu prohlídky zámku se návštěvníkům věnují vyškolení průvodci. Rodiny se nemusí bát přijít i s kočárky.
   vstup do expozice s kočárkem 

Další informace o objektech NM (otevírací doba, vstupné) naleznete v sekci Navštivte nás.

mamut

ZPĚT

 

Zpět na Hravé muzeum


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel