Letošní Vánoce U Halánků se ponesou v duchu Severní Ameriky.

Přijďte se zahřát do Náprstkova muzea, kde během jednoho předvánočního odpoledne proběhne už tradiční akce Vánoce U Halánků.

Pro děti i dospělé je na celé odpoledne připravena výtvarná dílna, kde si vyrobíte vlastní papírový betlém, přehlídka vybraných receptů s možností sestavit si z nich vlastní kuchařku a také program inspirovaný americkým divokým západem v podání skupiny Pšito Oyate.

Můžete se těšit například na ukázky kožešin amerických zvířat, ukázky sedlářské práce nebo dobových střelných zbraní. Zájemci budou mít i možnost naučit se vybraná americká zvířata sami poznávat nebo si vlastnoručně vyrobit drobný kožený suvenýr.

Program:

Poznávání kožešin – ukázky a poznávání kožešin ze zvířat, které lovili lovci kožešin v Americe v dobách největšího obchodního rozmachu.

Výstava zbraní – výstava různých typů zbraní, které se používaly přibližně v polovině 19. století při osidlování Ameriky.

Tepání do kůže – ukázka sedlářského řemesla, práce s kůží a její zdobení při výrobě různých předmětů a doplňků. Děti si mohou odnést malý dárek vlastnoručně vyrobený z kůže.

Výtvarná dílna pro děti a rodiče – výroba papírových betlémů.

Mimoevropská kuchyně – zajímavé recepty ze starých kuchařek a také recepty na vybrané tradiční vánoční pokrmy z Ameriky, Asie i Afriky.

 

Termín konání: 15. 12. 2018, od 14.00 h

Vstupné na doprovodný program je zdarma.