Doprovodný program k přírodovědné expozici Archa Noemova se zaměří na ty exponáty, které pochází z oblastí s mírným až polárním podnebím. Připomeneme si, že tučňáci a lední medvědi nežijí na stejném pólu, a seznámíme se s jejich méně známými sousedy. Nezapomeneme ani na naši přírodu a zopakujeme si zvířata, která se ukládají k zimnímu spánku. Také se naučíme, která zvířata jsou v zimě aktivní a jak jim můžeme pomoci překonat nepříznivé období roku.

To vše budou moci děti zažít díky kvízové stezce expozicí a na herních stanovištích. Po jejich absolvování si budou moci odnést vlastnoručně vyrobený suvenýr inspirovaný zvířaty a zimou.

Program:

13.00–17.00 h

 • Kvízová stezka expozicí Archa Noemova
  Stezka vás zavede za těmi zvířaty v arše, která se musí část roku nebo celý život potýkat s mrazem a sněhem. Kdo si s otázkami o zvířatech Eurasie, Severní Ameriky, Arktidy a velehor poradí na výbornou, dostane malou odměnu.
 • Objevte tajemství zimního spánku
  Mnoho zvířat se se strastmi zimy nepotýká a celou zimu prospí. Není to ale nic jednoduchého a zvířata musí být na zimní spánek náležitě připravena. Dozvíte se třeba, jak se připravují ježci nebo netopýři.
 • Ptáci na krmítku
  Ptáci zimní spánek nemají, naopak mají plná křídla práce s tím, aby si našla něco k snědku. Pomoci jim můžeme tím, že je budeme v zimě přikrmovat na krmítku. Naučíme vás rozeznávat ptáky na krmítku a také to, co jim nejvíc chutná.
 • Vyrobte si zimní suvenýr
  Ve výtvarné dílně si vyrobíte pochoutku pro ptáky na krmítku. A pro sebe papírová zimní zvířátka na památku jako lední medvědy nebo tučňáky.
 • Herní stanoviště
  Zahrajte si pexeso, pexetrio, tučňáky na kře a další deskové hry se zvířecí tematikou.

14.00 h

 • Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova
  Na cestu kolem světa se můžete vydat s průvodcem na palubě pomyslné archy. Navštívíme nejen zvířata, kterých se týká dnešní akce, ale i mnoho zvířat z tropů, která si se zimou hlavu lámat nemusí.

Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea.