Komentovaná prohlídka provede žáky výstavou s mottem „Záleží na mně, jaká bude Země“. Představuje téma udržitelnosti prostřednictvím konkrétních příkladů z každodenního života a nabádá k zamyšlení nad tím, co může jednotlivec sám udělat pro svět kolem sebe. Zabývá se známými tématy, jako jsou voda, odpady nebo krajina, ale i těmi vysoce aktuálními, například módou nebo upcyclingem. Inspiraci, jak může každý z nás přispět k ochraně životního prostředí, načerpají žáci při práci s lektorem i během samostatné interaktivní části prohlídky.

Průběh návštěvy: prosíme školní skupiny, aby do Historické budovy Národního muzea přicházely ideálně s 15minutovým předstihem, který využijí k odbavení na pokladně, odložení osobních věcí v šatně, návštěvě toalety a přesunu na místo setkání s lektorem; žáci by měli být vybaveni pětikorunami sloužícími k obsluze šatních skříněk; sraz s lektory probíhá vždy v prostoru šaten

Objednávky: online níže na stránce

POKUD VÁM PO OBJEDNÁNÍ NEPŘIJDE POTVRZUJÍCÍ EMAIL, PROSÍME KONTAKTUJTE NÁS.

REZERVACE PROGRAMU JE ZÁVAZNÁ. V PŘÍPADĚ, ŽE SE Z JAKÉHOKOLI DŮVODU NEMŮŽETE DOSTAVIT, JE NUTNO REZERVACI ZRUŠIT NA E-MAILU VZDELAVANI@NM.CZ.

Kontakt: vzdelavani@nm.cz; tel.: ---

Platba: možná v hotovosti i kartou u pokladny či na fakturu; preferovaný způsob platby sdělte u pokladny

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Klíčová slova: Národní muzeum, životní prostředí, udržitelnost, inspirace


Cílová skupina
1. stupeň ZŠ, Střední škola

Délka
60 minut

Počet žáků
max. 30 + 3 osoby pedagogického doprovodu

Cena
ZŠ 900 Kč/třída, SŠ 40 Kč/žák + 900 Kč/třída, 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma

Související výstavy

Ke stažení