Víte, že až třetina veškerého jídla na světě se vyhodí a že u průměrného občana ČR to činí až 33 kg za rok? Seminář pořádaný v rámci doprovodného programu k výstavě ZeMě se zaměřuje na boj proti plýtvání potravinami. Žáci se pod vedením lektorky z iniciativy Zachraň jídlo seznámí s aktuálními informacemi o plýtvání, dozvědí se, jak správně potraviny skladovat, kreativně využívat jejich přebytky a další praktické informace a tipy v oblasti udržitelnosti. Inspiraci načerpají též v rámci prohlídky výstavy ZeMě, která hravou, interaktivní formou přibližuje rovněž témata pomalé módy, nakládání s vodou či odpady nebo péče o krajinu a biodiverzitu. Záleží na mně, jaká bude Země!

Lektorka: Veronika Mejkalová, Zachraň jídlo

Termíny: na dotaz v období 29. 11. – 9. 12., vždy od 9:00 na základě předchozí e-mailové rezervace

Objednávky: vzdelavani@nm.cz

POKUD VÁM PO OBJEDNÁNÍ NEPŘIJDE POTVRZUJÍCÍ E-MAIL, PROSÍME KONTAKTUJTE NÁS.

REZERVACE PROGRAMU JE ZÁVAZNÁ. V PŘÍPADĚ, ŽE SE Z JAKÉHOKOLI DŮVODU NEMŮŽETE DOSTAVIT, JE NUTNO REZERVACI ZRUŠIT NA E-MAILU VZDELAVANI@NM.CZ.

Průběh návštěvy: prosíme školní skupiny, aby do Historické budovy Národního muzea přicházely ideálně s 15minutovým předstihem, který využijí k odbavení na pokladně, odložení osobních věcí v šatně, návštěvě toalety a přesunu na místo setkání s lektorem; žáci by měli být vybaveni pětikorunami sloužícími k obsluze šatních skříněk; sraz s lektory probíhá vždy v prostoru šaten

Platba: seminář je pro objednané školy zdarma, je však potřeba si na pokladně vyzvednout školní vstupenky do objektu (pro děti do 15 let + 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma) 

Kontakt: vzdelavani@nm.cz, tel.: +420 224 497 443

Cílová skupina: 2. stupeň ZŠ z Prahy (seminář je financován z grantu Hlavního města Prahy)


Délka
60 minut

Počet žáků
max. 30 + 3 osoby pedagogického doprovodu

Cena
ZDARMA

Fakturační formulář