Národní muzeum uzavřelo memorandum s Národním muzeem Filipín - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (11.5.2017)

Národní muzeum uzavřelo memorandum s Národním muzeem Filipín

Instituce potvrdily spolupráci v oblasti přírodních věd i při tvorbě výstavních projektů.

Národní muzeum uzavřelo dne 11. 5. 2017 memorandum o spolupráci s Národním muzeem Filipín. Obě instituce tak čeká spolupráce v oblasti přírodních věd i na tvorbě výstavních projektů.

V rámci jednání vedoucích představitelů obou muzejních institucí byly otevřeny i otázky společného výstavního projektu na téma česko-filipínských vztahů a mezinárodní konference na Filipínách v roce 2018. Tyto i další projekty spolu projednali generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a ředitel Národního muzea Filipín Jeremy Barns.

Spolupráce má velkou podporu ve velvyslanci ČR v Manile Jaroslavu Ošlovi, jr. I díky jeho podpoře byla právě dne 11. 5. 2017 v Manile za účasti dalších představitelů diplomatického sboru otevřena putovní výstava České hrady a zámky, kterou připravilo Národní muzeum – Historické muzeum s Národním památkovým ústavem. Výstava již přiblížila krásy Česka v mnoha zemích, například v Malajsii, Bhútánu, Afghánistánu či v Indii.

Odborníci Národního muzea se v minulých letech na Filipínách věnovali botanickým či entomologickým výzkumům. Dokument otevírá možnost kooperace i v dalších oborech jako jsou například paleontologie a geologie.

Českou vědeckou stopu lze ale na Filipínách vysledovat již na přelomu 18. a 19. století, kdy je v rámci slavné Malaspinovy expedice navštívil botanik Tadeáš Haenke. Národní muzeum vlastní bohaté sbírkové fondy spojené s touto zajímavou osobností.

Výstava České hrady a zámky
Ředitel Národního muzea Filipín Jeremy Barns a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš
Projekty, které představitelé obou instituc projednali, povedou ke spolupráci v oblasti vědy i tvorby výstav.

Zpět

Zobrazit výpis článků