Navštivte nás

 • Objekty

  Národní muzeum není jen budova na Václavském náměstí. Naše sbírky jsou rozsáhlé a k vidění v několika dalších objektech v Praze i mimo ni. Prozkoumejte, kde všude nás najdete a co u nás můžete vidět.
  Více informací

 • Vstupenky a rezervace

  Kupujte vstupenky online. Vyhnete se čekání u pokladny a můžete si také rezervovat prohlídku nebo místo na akci, která naše výstavy doprovází.
  Více informací

 • Pro rodiny s dětmi

  Každého návštěvníka si vážíme včetně těch nejmenších. Nebojte se a přijďte s celou rodinou. Kromě stálých expozic a aktuálních výstav pořádáme mnoho doprovodných akcí. A některá z našich muzeí vám umožní uspořádat i dětskou narozeninovou oslavu.
  Více informací

 • Pro školy

  Nabízíme širokou škálu atraktivních vzdělávacích programů pro zájmové organizace a všechny stupně a typy škol – mateřské, základní i střední. Základem nabídky jsou programy ke stálým expozicím v jednotlivých objektech Národního muzea. Pravidelně je nabídka doplňována o nové programy k aktuálně probíhajícím výstavám.
  Více informací

 • Pro badatele

  Pro studenty i odborníky nabízíme možnost využít našich knihovních a archivních fondů různého zaměření. Načerpejte nové informace v Národním muzeu!
  Více informací