Do Národního muzea se po devíti letech vrací za mimořádných bezpečnostních opatření Věstonická venuše!

Naposled v roce 2014 měli návštěvníci Národního muzea možnost prohlédnout si nejstarší keramickou sošku na světě – Věstonickou venuši, pocházející z mladého paleolitu z období 29–25 tisíc let před naším letopočtem. Ta se téměř přesně po devíti letech do Prahy vrací v rámci výstavy Moravského zemského muzea Nejstarší šperky a ozdoby těla.

Šátky a šátečky – nová výstava v Národopisném muzeu

V sobotu 1. července 2023 se v Národopisném muzeu Národního muzea v Kinského zahradě otevírá výstava s názvem Šátky a šátečky, která návštěvníkům představí část bohaté textilní sbírky Etnografického oddělení Národního muzea.

Národní muzeum otevírá výstavu První dámy – móda a styl

V pátek 12. května se v Nové budově Národního muzea otevírá jedinečná výstava představující oděvní etiketu manželek českých a československých prezidentů s názvem První dámy – móda a styl. Výstava, nad níž převzala záštitu manželka prezidenta Eva Pavlová, provede návštěvníky obdobím sta let a přiblíží měnící se dobu a společenské klima, ale také odlišný přístup k módě dvanácti prvních dam, počínaje Charlottou Masarykovou, až po současnou první dámu.

Ukažme společně světu městskou přírodu – Národní muzeum odstartuje další ročník City Nature Challenge a otevře veřejnosti svou Kroužkovací stanici

V pátek 28. dubna 2023 odstartuje další ročník celosvětové výzvy City Nature Challenge, který bude i letos probíhat nejen v Praze, ale i dalších českých městech. Akce vybízí všechny milovníky přírody, aby se během čtyř následujících dnů zapojili do fotografování a určování druhů prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace iNaturalist. To mohou například i v rámci návštěvy Kroužkovací stanice v Hostivaři, která o víkendu otevře své brány veřejnosti.

Příběh cestovatelské legendy – Náprstkovo muzeum otevírá výstavu s názvem Emil Holub

Národní muzeum otevírá první ze svých velkých výstav letošní sezóny, která vznikla ve spolupráci s Ústavem dějin umění Akademie věd ČR. Od pátku 28. dubna 2023 bude v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur možné prožít příběh cestovatelské legendy Emila Holuba, který návštěvníkům odvypráví více než 300 sbírkových předmětů.

Nová výstava v Národním muzeu představí knižní práci Ateliéru Krupka

V pátek 20. ledna 2023 se v Historické budově Národního muzea otevře nová výstava s názvem Knižní vazby = ? Ateliér Krupka. Ta návštěvníkům na příkladu tvorby manželů Lubomíra a Miroslavy Krupkových představí současnou českou bibliofilskou produkci a umělecké knižní vazby.

Národní muzeum v kapse je jednou z nejlepších českých mobilních aplikací, sbírá i pochvaly návštěvníků

Před osmi měsíci spustilo Národní muzeum zcela novou aplikaci pro mobilní zařízení s názvem Národní muzeum v kapse. Uživatelsky velmi přátelskou platformu si oblíbili návštěvníci a rádi ji používají. Zpříjemňuje jim návštěvu muzea, doplňuje expozice a výstavy o další informace, přináší zážitky a zábavu formou 3D objektů v rozšířené realitě.

Otevírací doba Národního muzea během vánočních svátků

Vážení návštěvníci,

vybrané pražské objekty Národního muzea můžete navštívit i během vánočních svátků 25. a 26. 12. a také 31. 12. 2022 v jejich běžné otevírací době. Na Štědrý den a Nový rok je Národní muzeum zavřené.