Digitalizované výstavy

Projděte si výstavy, jako byste byli přímo v budově. Abychom mohli garantovat funkčnost, doporučujeme pouštět prohlídky primárně na stolním počítači, nebo notebooku.

Hranice je jen slovo

Možné podoby knihy

Historická budova
Výstava s názvem Možné podoby knihy představuje část knižní tvorby Elišky Čabalové, která zde prezentuje jak umělecké vazby převážně současných bibliofilií, tak i některé své autorské knihy a knižní projekty. Výstava nabízí pohled na knihu z několika úhlů a přibližuje možnosti zpracování po stránce obsahové, materiálové i řemeslné.
Hranice je jen slovo

Hranice je jen slovo

Muzeum české loutky a cirkusu
Prohlédněte si unikátní předměty a fotografie připomínající protestní pikniky, které se konaly pod hlavičkou Soboty pro sousedství podél celé české hranice v květnu a červnu 2020. / Sehen Sie einzigartige Objekte und Fotografien an, die an die Protestpicknicks erinnern, die im Mai und Juni 2020 unter dem Motto „Samstage für die Nachbarschaft“ entlang der gesamten tschechischen Grenze stattfanden.
Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta kolem světa za 80 dní

Náprstkovo muzeum
Výstava Cesta kolem světa za 80 dní se vrací k dílu francouzského spisovatele Julese Vernea (1828–1905). Jules Verne je dobře znám v českém kulturním prostředí již od 19. století a jeho knihy jsou oblíbené a vydávané dodnes. Jeho hlavním motivem je bláznivá sázka anglického gentlemana, vymyšlená jakoby mimochodem při debatě nad novinami v londýnském klubu.
Nikdy se nevzdáme!

Nikdy se nevzdáme!

Historická budova
Výstavní projekt Nikdy se nevzdáme!, který připravilo Národní muzeum společně s Vojenským historickým ústavem Praha, připomíná 80. výročí operace Anthropoid a další významné události roku 1942. Provází realitou Protektorátu Čechy a Morava i událostmi a osudy spjatými s 38 dny druhého stanného práva v období mezi 27. květnem a 3. červencem roku 1942.

Online výstavy

Přesouváme se za vámi do online prostředí. Podívejte se na doplňujícící prezentace k aktuálním i již ukončeným výstavám, které pro vás připravili naši kurátoři. Online prezentace nelze prohlížet na mobilních platformách, kvůli vysokému rozlišení jsou optimalizovány pouze pro stolní počítač a notebook. Nejlépe fungují na prohlížeči Chrome, v nastavení mějte povolen JavaScript. 

Příběh plejtváka myšoka

8 minut
Výstava, která popisuje cestu největšího exponátu Národního muzea od břehů Severního moře 19. století do současné Prahy. 
1620. Cesta na Horu.

1620. Cesta na Horu.

22 minut
Výstava ke 400. výročí bitvy na Bílé hoře ilustruje tehdejší situaci v zemích Koruny české – náboženskou realitu, velmocenské ambice, situaci v habsburském rodě.

Století trampingu

10 minut
Výstava v Národopisném muzeu Národního muzea vyprávějící o dějinách a současnosti trampského hnutí.