Recept na nesmrtelnost

Honzík a Fany zamířili do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, aby spolu s Mgr. Vlastimilem Vrtalem objevili tajemství přípravy na posmrtný život ve starém Egyptě. Zajímá tě, jak si můžeš doma vyrobit mumii? Podívej se na nové video a dej se do toho.

Není hudba jako hudba

V tomto díle se Honzík s Fany rozhodli prozkoumat sbírky Českého muzea hudby. Spolu s Bc. Marcelem Ramdanem mezi nimi objevili třeba kapesní housle nebo nástroj, na který se dá hrát, aniž bychom se ho museli dotýkat rukama. Poznej unikáty Českého muzea hudby a poslechni si předchůdce dnešních hudebních nástrojů!

Na svatbě před 150 lety

V tomto videu si Honzík a Fany udělali malý výlet v čase. Nakrátko se vrátili o 150 let zpátky, aby se s Mgr. Kateřinou Musílkovou podívali, jak vypadaly svatby v 19. století. Co myslíš, slušelo by jim to jako ženichovi a nevěstě?

Honzík a Fany v muzeu: Kdo má rád hmyz?

Honzík a Fany vyrazili do Horních Počernic, aby s Mgr. Dominikem Vondráčkem podnikli dobrodružnou cestu do říše hmyzu. Myslíš, že zjistili něco zajímavého?

Honzík a Fany v muzeu: Rytíři nebes

Fany a Honzík si povídají s kurátorem výstavy Rytíři nebes Mgr. Ondřejem Štěpánkem o druhé světové válce a československých letcích, kteří v ní statečně bojovali za osvobození Československa. Zajímá tě, co všechno se dozvěděli?

PRACOVNÍ LISTY PRO DĚTI KE STAŽENÍ