V sobotu 13. srpna pořádá Národní muzeum už devátý ročník tradičního festivalu Flašinet žije!. Na různých místech v centru Prahy v tento den vystoupí patnáct pouličních umělců nejen z Čech, ale také ze Slovenska či Německa. Kouzlo mechanické hudby si budete moci vychutnat celkem na třech koncertech.

Festival bude zahájen v 10.00 koncertem v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Netradiční spojení pouťového umění s prostředím kostela tak vytvoří jedinečnou atmosféru. Vyslechnete si řadu známých hudebních kousků ze světa klasické hudby v originální úpravě, jakou nikde jinde neuslyšíte. Přijďte zjistit, jak zní v podání flašinetu třeba Mozartův Turecký pochod, Píseň Toreadora z Bizetovy Carmen nebo slavný sbor Židů z Verdiho opery Nabucco. Program v kostele oživí i dvě vokální skladby od sopranistky Olgy Vít Krumpholzové za doprovodu flašinetu.

Odpolední koncert se bude odehrávat venku pod širým nebem. Od 15.00 budou flašinetáři hrát na malebném náměstí Na Kampě u Karlova mostu. Nenechte si ujít toto improvizované vystoupení, které každý rok upoutá pozornost všech kolemjdoucích.

Festival uzavře večerní koncert v Českém muzeu hudby od 19.00. Zde se můžete těšit na pestrou směs skladeb ze všech možných žánrů od klasiky přes ragtime nebo jazz až po lidové písničky. Po skončení oficiální části koncertu se budete moci zblízka podívat na různé druhy flašinetů, zeptat se jejich hráčů na to, co vás zajímá, a dokonce si i sami vyzkoušet hru na flašinet.

Ke stažení

Fotoalbum

Flašinet žije!

Flašinet žije!

Flašinet žije!

Flašinet žije!