Národní muzeum a Slovenské národní muzeum příští rok pořádá k 100. výročí vzniku Československé republiky Česko-slovenskou / Slovensko-českou výstavu. V rámci této společné výstavy muzea vyhlásila jedinečnou soutěž pro veřejnost „Hledáme předmět s příběhem“.

Cílem soutěže je objevit předměty a jejich zajímavé příběhy, které dokládají česko-slovenské vztahy. Výherci tak budou mít jedinečnou šanci vystavit unikátní předměty na výstavě v Bratislavě i v Praze a podělit se tak s návštěvníky o jejich zajímavé příběhy. Soutěžící se mohou těšit i na atraktivní ceny – VIP komentovanou prohlídku výstavy či další dárkové předměty.
Soutěž byla prodloužena až do 28. února 2018.

Jak se zapojit?

Stačí zapátrat v šuplících a nalézt předmět dokládající česko-slovenské vztahy, který byl darován, přivezen z cest či je památkou na hezké chvíle nebo rodinného přítele. Není přitom důležité, jestli tvoří československé propojení daný předmět nebo osoba jeho vlastníka.

Pak už jen stačí fotografii předmětu spolu s jeho stručným příběhem nahrát prostřednictvím formuláře na právě spuštěné webové stránky výstavy www.cesko-slovensko.eu, na kterých zájemci naleznou i pravidla soutěže.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni zájemci bez rozdílu věku.

O Výstavě

Národní muzeum se zapojuje do oslav 100. výročí vzniku Československé republiky. Spolu se Slovenským národním muzeem připravuje výstavu, kterou si budou moci návštěvníci nejprve prohlédnout na přelomu dubna a května 2018 v Bratislavě a poté v Praze, kde bude v říjnu 2018 slavnostně zahájena u příležitosti znovuotevření Historické budovy Národního muzea, která nyní prochází dlouhodobou rekonstrukcí. Muzea nyní spustila soutěžní projekt, v rámci kterého hledají zajímavé předměty s příběhem.

>> Více informací o výstavě detailní pravidla soutěže naleznete na www.cesko-slovensko.eu