V neděli 15. července 2018 uplynulo přesně 101 let od smrti významného českého architekta Josefa Schulze, autora mnoha významných budov jako Uměleckoprůmyslového muzea či Rudolfina. V letošním roce bude završena rekonstrukce jedné z jeho nejvýznamnějších staveb – Historické budovy Národního muzea. Národní muzeum, společnost Metrostav a Matice česká se při této příležitosti rozhodly renovovat zanedbanou hrobku architekta Josefa Schulze na Vyšehradském hřbitově a vzdát poctu této významné osobnosti.
 
Hrob architekta Josefa Schulze byl po více než sto letech již ve stavu, při kterém byly některé opravy nezbytné. V letošním roce, kdy Národní muzeum oslavuje výročí 200 let od svého založení a na podzim bude slavnostně otevírat část Historické budovy po generální rekonstrukci, se naskytla ideální příležitost k zrestaurování hrobu tohoto výzmaného architekta.
 
Vzpomínka a položení květin na hrob architekta Josefa Schulze se uskutečnila v pondělí 16. července 2018 na Vyšehradském hřbitově za účasti generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše a člena představenstva společnosti Metrostav Jána Dudáše.
 
Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a člen představenstva společnostti Metrostav Ján Dudáš pokládají květiny na zrekonstruovaný hrob architekta Josefa Schulze
 
Zrenovovaná hrobka s novou náhrobní deskou