„Šťastnou vstupenku“ na výstavu Retro zakoupila v Nové budově Národního muzea mladá maminka s dcerkou z Prahy. Na památku dostaly dárky v retrostylu, které věnovali partneři výstavy.

150 000. návštěvnice
V Retroherně zaujala malou návštěvnici zejména stavebnice Merkur.

Balíček s knížkami, hračkami, kosmetikou a volnými vstupenkami do objektů Národního muzea předala autorka výstavy Retro Miroslava Burianová a obě návštěvnice měly z nečekaného překvapení velkou radost. V Nové budově Národního muzea nebyly poprvé. Před časem se byly podívat i na expozici Archa Noemova, která se jim podle jejich slov velmi líbila.

Všichni nadšenci do módy a starých časů mohou oblíbenou výstavu v Nové budově Národního muzea zhlédnout až do 23. července 2017.

Pro velký ohlas byla výstava prodloužena až do 23. července 2017. Zájemci tedy stále ještě mohou obdivovat hračky, techniku, vybavení domácnosti, ale především módu z dob minulých. Čekají na ně desítky historických šatů a módních doplňků ze sbírek Národního muzea prezentované v kontextu současných oděvů od známých návrhářů, přes značkové butiky až po konfekci.
 
Velmi oblíbená je nejen u dětí tzv. Retroherna, kde rodiny s dětmi mohou očekávat nejen zábavné hry, ale i poučení. Děti si vyzkoušejí nejrůznější rodinné aktivity minulosti a rodiče určitě potěší sbírka hraček, které provázely celé jejich dětství, jako je např. postavička Igráčka nebo stavebnice Seva.
 
Návštěvníci se rovněž mohou v tzv. „selfie koutku“ vyfotografovat se slavnou filmovou osobností stříbrného plátna a fotografie jim bude jako vzpomínka zaslána na jejich e-mail.

Fotoalbum