V Historické budově Národního muzea intenzivně pokračují práce na dokončení generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea. Na jejich průběh přijel v rámci kontrolního dne dohlédnout také ministr kultury Antonín Staněk. Za přítomnosti generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše mu byly prezentovány probíhající práce a byly představeny i již zrekonstruované části budovy.
 
V úterý 7. srpna 2018 se v Historické budově Národního muzea konal kontrolní den, kterého se zúčastnili zástupci Národního muzea, dodavatele Sdružení M-P-I Národní muzeum a ministr kultury ČR Antonín Staněk. Zástupci institucí prošli trasu s několika stanovišti, kde jim byly prezentovány probíhající práce v budově i ukázány části, které jsou již hotovy, jako například dřevěné podlahy v sálech, zrestaurované stropy, okna nebo skleněné zastřešení obou dvoran.
 
Trasa vedla čelním vstupem do Historické budovy Národního muzea a zahrnovala prohlídku vstupního vestibulu, centrální schodištní dvorany a sálů. Do vyšších pater svezl Ministra kultury a jeho doprovod jeden z nově vybudovaných moderních výtahů a příchozí se podívali i do kopule, odkud se jim nabídl pohled na kompletně zrekonstruované střechy této jedinečné budovy.
 
Generální rekonstrukce se pomalu chýlí ke konci a již 28. října tohoto roku bude Historická budova Národního muzea částečně zpřístupněna svým návštěvníkům prostřednictvím výstav Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava, 2x100 a Historie se stává budoucností. S celkovou kolaudací budovy se počítá v únoru roku 2019 a veškeré nové stále expozice by měly být postupně otevřeny do června roku 2020.

Fotoalbum