Ve čtvrtek 9. února 2017 byla v Columbus Museum of Art v Ohiu slavnostně zahájena výstava Shakespeare in Prague: Imagining the Bard in the Heart of Europe. Výstavu za českou stranu společně připravily Institut umění – Divadelního ústavu a Národní muzeum.

Detail kresby kostymu Macbetha
Josef Wenig: kostýmní návrh pro inscenaci hry Macbeth, 1916, akvarel.

Americkým návštěvníkům jsou na výstavě představeny scénografické návrhy, fotografie, kostýmy a makety, které se vztahují k významným českým inscenacím her Williama Shakespeara od počátku 20. století po současnost.

Ohijský Columbus nespojuje s Českou republikou pouze hokej, ale také dlouhodobé vztahy na poli divadla a divadelní scénografie. V Columbus Museum of Art byla například v roce 2013 uspořádána nejrozsáhlejší souborná výstava českých loutek.

Zahájení výstavy se zúčastnil i ředitel Historického muzea Národního muzea Marek Junek a Vojtěch Poláček, vedoucí Divadelního oddělení Národního muzea.

Výstava bude veřejnosti přístupná od 10. 2. 2017 do  21. 5. 2017. Poté se přesune do Texasu, kde bude k vidění na University of the Incarnate Word v San Antoniu v termínu od 10. 7. 2017 do 30. 9. 2017.Další informace o výstavě naleznete na www.columbusmuseum.org

Fotoalbum