Program večera:

  • BRANISLAV GABO ADAMEC: Peru + skialpy

skialpinista

Skialpinista Brańo Adamec má co říci nejen o skialpách ale také o Peru. Jeho Peru je výjimečné!

1984–1990 byl v repre výběru horolezectví, skialpinismus užíval k přístupu pod stěny v zimně. Hlavní bylo lezení. Na kontě má skvělé letní i zimní výstupy. 4 × stál na vrcholu sedmitisícovky. Shisha Pangma sjel z výšky 7 km na lyžích. Slyžoval z vrcholů Valaranaju 5 760 m Peru, Jebel Toubkal 4 123 m v Africe, Mt. Meru 6 475 m v Himálaji, St. Helens 2 950 m v USA.

  • ONDŘEJ MORAVEC: Svět lyžování

lyžař

Olympijský medailista a několikanásobný mistr světa v biatlonu Ondřej Moravec toho může povědět dost o světě lyžování.

Rodák z Letohradu sportuje od dětství. Před 20 lety začal se skialpinismem, láskou na celý život. Gabo ho nadchl pro velký skialp. Projekt Skialpinismus do škol je unikátní a geniální zároveň. Učí základům skialpinismu. Děti nadšené z pohybu nabíjí pozitivní energií. Sportovní kariéru končil roku 2021, nový život je plný výzev.

  • LEOPOLD SULOVSKÝ: První Čech na Everestu

​horolezec

Horolezec Leopold Sulovský se svěří, jaké to je, být první Čech na Everestu.

Horolezec roku absolvoval další zajímavé expedice a unikátní prvovýstupy. Patřil do evropské lezecké špičky. Aktivně se věnuje sportu, díky svému vzdělání i architektuře a umění. Má životní motto „Cokoliv si mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, to lze dosáhnout“.


Místo konání večera: Historická budova Národního muzea

Na příjemný večer srdečně zve Ruda Švaříček.


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.
 

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit online předprodejním terminálem SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea.

Vstupenky se prodávají na pokladně Nové budovy Národního muzea v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.

Online prodej vstupenek na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket.