Program večera:

  • MICHAL MALÁTNÝ: Nový Zéland

zpěvák (Chinaski)

Zpěvák Michal Malátný je nejen populární frontman kapely Chinaski, kde hraje na kytaru, skládá hudbu či píše texty, ale i vášnivý cestovatel.

S kapelou objeli svět – od San Franciska přes Kosovo až po Auckland. Propadl badmintonu a hokeji, běhá v přírodě. Miluje houbaření, fotí po světě graffiti. Účastnil se Rallye Dakar, když byla poprvé v Jižní Americe. Tento večer nám bude vyprávět o Novém Zélandu. Zahraje i v muzeu!

  • BŘETISLAV RYCHLÍK: Chorvatsko

režisér

Dobrý herec, scénárista, pedagog a dokumentarista.

Byl student techniky, dělník na kachní farmě, kulisák, nápověda… Hrál ve většině inscenací Arnošta Goldflama. Natočil 300 dokumentů. Od 90. let se věnuje dokumentární tvorbě. Dokument Jeden rok vyhrál festival v Krakově a cenu Vox Humana. Rozhlasový cyklus Antikvariát Břeti Rychlíka mapoval umlčované osobnosti kultury, nekomerční tvorbu a opomíjená společenská témata. 1993 získal novinářskou Cenu křepelek. Působí jako docent v Ateliéru režie a dramaturgie na brněnské JAMU. Spolupracuje s řadou nadací a občanských sdružení.

  • ARNOŠT GOLDFLAM: Kanada

režisér a herec

Dramatik a spisovatel pohostinsky režíruje v divadlech, učí na JAMU i DAMU.

Je opravdu jedinečný. Je autor 40 dramatizací a 40 divadelních her. Byl oceněn Magnesia Litera 2005, Cena A. Radoka, Sukova cena, Cena křepelek a další.


Místo konání večera: Historická budova Národního muzea

Na příjemný večer srdečně zve Ruda Švaříček.


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.
 

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit online předprodejním terminálem SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea.

Vstupenky se prodávají na pokladně Nové budovy Národního muzea v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.

Online prodej vstupenek na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket.