Program večera:

  • RADANA DUNGELOVÁ: Brazílie a Venezuela

ředitelka ZOO Brno

S manželem Janem Dungelem dokumentují přírodu Amazonie.

Hlava ZOO Brno je plná elánu. Prožila léta v Brazílii a Venezuele jako žena diplomata. S pozdějším manželem, malířem Janem Dungelem, putuje do Latinské Ameriky už 20 let. Směr jejího života ovlivnila práce pro enviromentální Nadaci Partnerství a cesty za zvířaty do pralesů, savan a hor Jižní Ameriky.

  • JAN DUNGEL: Latinská Amerika

malíř

Promítne ryzí přírodu a její barevné ilustrace.

Výjimečný malíř dotvořil výjimečnou publikaci PTÁCI – BARVY PRALESA. Ilustrátor a přírodovědec miluje syrovou přírodu, umí v ní žít. Rozumí pralesu v uvolněné filosofii. Tropickou přírodu dokumentuje od roku 1992. Získal si důvěru indiánů a poznal místa, která jsou veřejnosti neznámá. Ilustroval 70 knih, které vyšly i v Německu, Francii, Británii, Kolumbii i Venezuele.

  • MAREK ORKO VÁCHA: Argentina

​kněz

Co dobrého poradí současný poradce ministra zdravotnictví?

Teolog, přírodovědec, spisovatel a skaut zažil i 2 × Antarktidu. Na akademické půdě působí jako přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde je předseda akademického senátu už čtvrté období. Specializuje se na otázky evoluční biologie, lékařské a environmentální etiky. Je autorem 20 knih.


Místo konání večera: Historická budova Národního muzea

Na příjemný večer srdečně zve Ruda Švaříček.


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit online předprodejním terminálem SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea.

Vstupenky se prodávají na pokladně Nové budovy Národního muzea v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. --- , od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.

Online prodej vstupenek na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket.