Program večera:

  • VLADIMÍR BENEŠ: Čína

neurochirurg

Ve světě uznávaný neurochirurg je vášnivý entomolog.

3–4 měsíce každoročně cestuje. K tomu publikace, granty, přednášky… Proto vždy měsíc věnuje lovu brouků. Nejčastěji lovil v Číně, už 12 ×. V tibetských oblastech Amdo a Kham provincií Yunnan. Navíc Sečuán, Gansu, Chighai a Ujgursko. Exotická Čína byla chaotická a bez řádu. Ale Čína se mění. Z kol jsou auta, parní lokomotivy se mění v rychlovlaky rychlosti 300 km/h, vše sledují kamery. Zbývají hory a hůře přístupná místa…

  • HELENA TŘEŠTÍKOVÁ: Svět dokumentu

režisérka

Oblíbená dokumentaristka točí časosběrnou metodou.

Od začátku se soustředí na časosběrné natáčení, protagonisty točila více let. Časosběrnou metodu nazývá „sázkou na nejistotu“ a sebe označuje za „lokálního kronikáře“. Kromě časosběrných filmů natočila i portrét herečky Lídy Baarové Zkáza krásou a režiséra Miloše Formana Forman versus Forman. Učí na FAMU a je členkou České filmové a televizní akademie, Evropské filmové akademie a Americké filmové akademie. Výsledky fascinují. I její povídání.

  • JITKA VODŇANSKÁ: Barma

psychoterapeutka

Lektorku budhistické meditace vipassana zdobí břitké metafory, vtip, neotřelá rozhodnutí.

Autorka autobiografické knihy Voda, která hoří má život plný mimořádných událostí a nevšedních setkání: ukrajinská babička a romantické dětství v Jižních Čechách, studia a atmosféru 60. let v Praze, originální svět protialkoholní léčby u Apolináře…Seznámí s psychoterapií, ukáže duchovní cestu a každoroční osamocené poutě do asijských klášterů i osudové muže včetně Václava Havla. Svědectví přerůstají osobní rovinu, mají vhled do kultury a historie. Široký okruh přátel profesních, uměleckých, filosofických a disidentských formuje. Vyprávění postřehů je plné vtipných komentářů. Má mimořádnou životní energii a smysl pro humor.


Místo konání večera: Historická budova Národního muzea

Na příjemný večer srdečně zve Ruda Švaříček.


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.
 

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit online předprodejním terminálem SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea.

Vstupenky se prodávají na pokladně Nové budovy Národního muzea v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.

Online prodej vstupenek na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket.