Historická budova Národního muzea na Václavském náměstí prošla v minulých letech celkovou rekonstrukcí a na konci roku 2018 se otevřela pro návštěvníky. Společně s Novou budovou Národního muzea (bývalá budova Federálního shromáždění) tvoří moderní muzejní komplex a dominantu Václavského náměstí. Budovy jsou vzájemně spojeny nově vybudovanou podzemní chodbou. V současné době se v budovách nachází zejména krátkodobé výstavy, na tvorbě stálých expozic se intenzivně pracuje. Velmi zajímává je ale rovněž historie budovy, její architektura či výzdoba. A právě na toto téma je zaměřená komentovaná prohlídka, která je v tomto termínu primárně určena pro neslyšící návštěvníky. V průběhu komentované prohlídky účastníci navštíví mimo jiné Panteon, kupoli s výhledem na Václavské náměstí nebo spojovací chodbu.

Pro zájemce bude probíhat zdarma, pravidelně na předchozí objednávku, poslední středu v měsíci.

Termín: středa 29. 7. 2020 od 15.00 hod.
Sraz účastníků ve vestibulu Historické budovy Národního muzea v 14.55 hod.

Termín komentované prohlídky 29. 7. je již obsazen. Pokud máte zájem, můžete se přihlásit na další termín ve středu 26. srpna 2019 od 15.00 h. Přihlašování zde.

Přihlašování je možné prostřednictvím formuláře níže. Potvrzení o přihlášení Vám přijde prostřednictvím e-mailu. E- mailová adresa rovněž slouží pro zaslání mimořádné informace (například zrušení termínu kvůli mimořádným okolnostem).