Historická budova Národního muzea na Václavském náměstí prošla v minulých letech celkovou rekonstrukcí a na konci roku 2018 se otevřela pro návštěvníky. Společně s Novou budovou Národního muzea (bývalá budova Federálního shromáždění) tvoří moderní muzejní komplex a dominantu Václavského náměstí. Budovy jsou vzájemně spojeny nově vybudovanou podzemní chodbou. V současné době se v budovách nachází zejména krátkodobé výstavy, na tvorbě stálých expozic se intenzivně pracuje. Velmi zajímává je ale rovněž historie budovy, její architektura či výzdoba. A právě na toto téma je zaměřená komentovaná prohlídka, která je v tomto termínu primárně určena pro neslyšící návštěvníky. V průběhu komentované prohlídky účastníci navštíví mimo jiné Panteon, kupoli s výhledem na Václavské náměstí nebo spojovací chodbu.

Pro zájemce bude probíhat zdarma, pravidelně na předchozí objednávku, poslední středu v měsíci.

Termín: středa 30. 9. 2020 od 15.00 hod.
Účastníci komentované prohlídky navštíví výjimečnou výstavu Sluneční králové, ale také kupoli Historické budovy s výhledem na Prahu.

Sraz účastníků ve vestibulu Historické budovy Národního muzea v 14.55 hod.

Přihlašování je možné prostřednictvím formuláře níže. Potvrzení o přihlášení Vám přijde prostřednictvím e-mailu. E- mailová adresa rovněž slouží pro zaslání mimořádné informace (například zrušení termínu kvůli mimořádným okolnostem).