Po celý den pro vás budou připraveny výtvarné aktivity, divadelní přestavení i předčítání z knihy Dlouhá noc muzejní myši. 

Program:

 • 14.00 a 16.00 h
  divadelní představení Jak Anča s Barčou zabloudily v minulosti aneb Muzeum trochu jinak (autorské maňáskové divadlo s písničkami – Zuzana Velebová)
 • 15.00 h
  setkání s autory knihy Dlouhá noc muzejní myši Radkem Malým a Filipem Pošivačem a čtení z knihy v podání herce Františka Kreuzmanna
  Historická budova Národního muzea skrývá překvapivá tajemství. Podaří se je holubu Emilovi za pomoci vzdělané muzejní myši Elvíry rozlousknout? A hlavně – uniknou nástrahám nočního hlídače, který je pronásleduje vyzbrojen převzácnými exponáty? Dobrodružná výprava do nitra muzea z pera Radka Malého s ilustracemi Filipa Pošivače představí dětem svět, který běžnému návštěvníkovi zůstane utajen. 
 • po celou dobu akce – výtvarné aktivity pro děti
   

Soutěž:

Vyhrajte jednu z 5 knih Dlouhá noc muzejní myši! Stačí, když Elvíře a holubovi Emilovi pomocí koláže vyrobíte kamaráda a zašlete ho do 20. 7. 2020 s heslem „Koláž“ na adresu Oddělení vzdělávání, Národní muzeum, Vinohradská 1, 110 00 Praha 1 nebo na email vzdelavani@nm.cz. Ty nejpovedenější výtvory budou odměněny publikací.

 


Vstupné v rámci běžné vstupenky do muzea