Komentovaná prohlídka seznámí žáky s hlavními érami pravěku a jejich obyvateli. V jednotlivých sálech se zaměříme na nejtypičtější představitele hlavních skupin živočichů a rostlin. Pomohou nám v tom věrné rekonstrukce pravěkých organismů, např. trilobitů, dinosaura nebo mamuta. Během prohlídky společně zjistíme, co jsou to zkameněliny, a na některé si dokonce budeme moci i sáhnout.

Průběh návštěvy: prosíme školní skupiny, aby do Historické budovy Národního muzea přicházely ideálně s 15minutovým předstihem, který využijí k odbavení na pokladně, odložení osobních věcí v šatně, návštěvě toalety a přesunu na místo setkání s lektorem; žáci by měli být vybaveni pětikorunami sloužícími k obsluze šatních skříněk; sraz s lektory probíhá vždy v prostoru šaten

Objednávky: online rezervace níže na stránce

POKUD VÁM PO OBJEDNÁNÍ NEPŘIJDE POTVRZUJÍCÍ E-MAIL, PROSÍME KONTAKTUJTE NÁS.

REZERVACE PROGRAMU JE ZÁVAZNÁ. V PŘÍPADĚ, ŽE SE Z JAKÉHOKOLI DŮVODU NEMŮŽETE DOSTAVIT, JE NUTNO REZERVACI ZRUŠIT NA E-MAILU VZDELAVANI@NM.CZ.

Platba: možná v hotovosti i kartou u pokladny či na fakturu

Kontakt: vzdelavani@nm.cz, tel.: +420 224 497 443

Cílová skupina: 3.–5. třída ZŠ

Délka: 45–60 minut

Vzdělávací oblast: Člověk a příroda

Klíčová slova: pravěk, zkamenělina, trilobit, dinosaurus, mamut

Výstupy žák: Žáci dokážou vyjmenovat jednotlivé éry pravěku; vyjmenují nejznámější vyhynulá zvířata; chápou pojem zkamenělina.


Cílová skupina
1. stupeň ZŠ

Délka
45 minut, 60 minut

Počet žáků
max. 30

Cena
900 Kč/třída, 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma