Poslední březnové úterý proběhne v Historické budově Národního muzea zdarma seminář, jehož cílem je seznámení pedagogických pracovníků s mobilní aplikací iNaturalist.

Aplikace iNaturalist by mohla být skvělým didaktickým prostředkem, který by pedagogičtí pracovníci mohli využít nejen při výuce přírodopisu, ale třeba angličtiny nebo statistiky.

Aplikace celoročně shromažďuje pozorování divoké přírody uživatelů z celého světa a slouží tím jako zdroj cenných informací pro profesionální přírodovědce. Nejenže se jedná o jednu z největších databází pozorování živé přírody, aplikace podle fotografie a souřadnic napovídá uživatelům určení jejich fotografií.

Seminář se skládá ze dvou částí a lze absolvovat jednu nebo obě. V dopolední teoretické části se s aplikací seznámí úplní začátečníci. Naučí se základní ovládání aplikace, dozví se o jejím přínosu pro vědecké poznání a o možnostech využití ve školní výuce. V odpolední praktické části si ti, kdo již aplikaci umí používat, vyzkouší vytváření projektů a jejich zacílení na věkové kategorie žáků a na různé badatelské úkoly.

Dopolední část proběhne od 9:30 (příchod o 15 min dříve) do 12:00 h. Odpolední část proběhne od 13:00 do 16:30 h. Během seminářů budou přestávky na občerstvení, oběd si účastníci zajišťují sami.

Pokud vás naše nabídka zaujala a rádi byste se semináře zúčastnili, rezervujte si místo vyplněním přihlášky níže. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte na e-mail (pm@nm.cz).

 

Přihláška na seminář „iNaturalist ve výuce“ 2024

Jméno
Škola
E-mail
Telefon
Dopolední část (9:30–12:00)
Odpolední část (13:00–16:30)
Operační systém telefonu