Komentovaná prohlídka provede nejmenší žáky úchvatným světem zvířat. Na děti necháme působit atmosféru sálů, které je zavedou pod mořskou hladinu, do tropického pralesa nebo na africkou savanu. Hlavní pozornost jistě upoutají velké exponáty jako model obří krakatice, žirafa a slon či kostra velryby. Vysvětlíme si, že ani vícenohých zvířat se není třeba bát, čím se kdo živí nebo která zvířata lze potkat v naší přírodě. Do poznávání zapojíme kromě zraku i sluch a hmat.

Průběh návštěvy: prosíme školní skupiny, aby do Historické budovy Národního muzea přicházely ideálně s 15minutovým předstihem, který využijí k odbavení na pokladně, odložení osobních věcí v šatně, návštěvě toalety a přesunu na místo setkání s lektorem; žáci by měli být vybaveni pětikorunami sloužícími k obsluze šatních skříněk; sraz s lektory probíhá vždy v prostoru šaten

Objednávky: online rezervace níže na stránce

POKUD VÁM PO OBJEDNÁNÍ NEPŘIJDE POTVRZUJÍCÍ E-MAIL, PROSÍME KONTAKTUJTE NÁS.

REZERVACE PROGRAMU JE ZÁVAZNÁ. V PŘÍPADĚ, ŽE SE Z JAKÉHOKOLI DŮVODU NEMŮŽETE DOSTAVIT, JE NUTNO REZERVACI ZRUŠIT NA E-MAILU VZDELAVANI@NM.CZ.

Platba: možná v hotovosti i kartou u pokladny či na fakturu

Kontakt: vzdelavani@nm.cz, tel.: +420 224 497 443

Cílová skupina: MŠ a 1. třída ZŠ

Vzdělávací oblast: Dítě a svět, Člověk a příroda

Klíčová slova: zvířata, moře, životní prostředí, potrava

Výstupy žák: Zjistí, že život vznikl v mořích a dál se vyvíjel; prohlédnou si zblízka ikonická zvířata; mezi obávanými zvířaty rozlišují druhy člověku skutečně nebezpečné; dokážou uvést příklady zvířat z naší přírody i exotických prostředí.


Cílová skupina
Mateřská škola, 1. stupeň ZŠ

Délka
45 minut

Počet žáků
max. 30 + 3 osoby pedagogického doprovodu

Cena
MŠ 500 Kč/třída, ZŠ 900 Kč/třída, 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma
-