Virtuálně do muzea

Podcast Tajemství Národního muzea

Odhalte s námi Tajemství Národního muzea! V našem novém podcastu vám společně s moderátorkou Sarou Polak představíme zákulisí muzejní práce i fascinující příběhy těch nejzajímavějších exponátů, které budete moci již brzy spatřit v nových přírodovědeckých a historických expozicích. S našimi odborníky například zjistíte, jak se tvořil model jediného českého dinosaura, proč se první československý zákon objevil v antikvariátu nebo kdo položil počátky raketové techniky v Československu.

Virtuální prohlídky výstav

Nestihli jste navštívit některou z našich výstav? Nově si můžete výstavy Národního muzea projít z pohodlí domova i po jejich ukončení a pustit si doplňující prezentace, které pro vás připravili naši kurátoři.

Národní muzeum pro děti

I když právě teď nemůžeš do Národního muzea, nevadí. Podívej se k nám online z počítače, čekají na tebe prohlídky výstav, tvoření, soutěže a Honzík s Fany!

Muzejní jednohubky

Chcete zahnat hlad po vědomostech, ale nemáte čas trávit hodiny studiem? V Muzejních jednohubkách vám společně s našimi kurátory naservírujeme to nejzajímavější z oblasti archeologie, historie, přírodovědy a hudby.

Virtuálně do muzea bez bariér

Objevte výběr upravených virtuálních prohlídek, které přiblíží aktuální i ukončené výstavy, expozice, sbírky, budovy či zajímavosti ze života muzea pro neslyšící návštěvníky. Poslechněte si audiozáznamy vybraných virtuálních prohlídek.