Zajímá tě historie nebo příroda?  Připravili jsme pro tebe zbrusu nový cyklus videí, která hravě doplní učivo dějepisu, vlastivědy a přírodovědy. Malí zvědavci Honzík a Fany se ptají našich kurátorů na věci, o kterých se učíš ve škole i ty, schválně, jestli budeš znát odpověď? Společně s nimi se podíváš do výstav nebo depozitářů a prozkoumáte předměty z našich sbírek.

K videím jsou přichystané pracovní listy, které se mohou hodit i tvým učitelům.

Videa byla připravena ve spolupráci s Nakladatelstvím Fraus.

 

V kroužkovací stanici

Už jste někdy viděli, jak se kroužkují ptáci? Nyní máte možnost! S Honzíkem a Fany jsme se totiž vydali do naší Kroužkovací stanice, kde jsme si pár ptáčků odchytili a vysvětlili, k čemu je takové kroužkování dobré.


Recept na nesmrtelnost

Honzík a Fany zamířili do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, aby spolu s Mgr. Vlastimilem Vrtalem objevili tajemství přípravy na posmrtný život ve starém Egyptě. Zajímá tě, jak si můžeš doma vyrobit mumii? Podívej se na nové video a dej se do toho.


Není hudba jako hudba

V tomto díle se Honzík s Fany rozhodli prozkoumat sbírky Českého muzea hudby. Spolu s Bc. Marcelem Ramdanem mezi nimi objevili třeba kapesní housle nebo nástroj, na který se dá hrát, aniž bychom se ho museli dotýkat rukama. Poznej unikáty Českého muzea hudby a poslechni si předchůdce dnešních hudebních nástrojů!


Na svatbě před 150 lety

V tomto videu si Honzík a Fany udělali malý výlet v čase. Nakrátko se vrátili o 150 let zpátky, aby se s Mgr. Kateřinou Musílkovou podívali, jak vypadaly svatby v 19. století. Co myslíš, slušelo by jim to jako ženichovi a nevěstě?


Kdo má rád hmyz?

Honzík a Fany tentokrát vyrazili do Horních Počernic, aby s Mgr. Dominikem Vondráčkem podnikli dobrodružnou cestu do říše hmyzu. Myslíš, že zjistili něco zajímavého?


Honzík a Fany v muzeu: Rytíři nebes

Fany a Honzík si povídají s kurátorem výstavy Rytíři nebes Mgr. Ondřejem Štěpánkem o druhé světové válce a československých letcích, kteří v ní statečně bojovali za osvobození Československa. Zajímá tě, co všechno se dozvěděli?

Pracovní listy pro děti ke stažení