• OLYMPIJSKÉ TOKIO (SŠ)

Výstava Olympijské Tokio se zaměřuje zejména na trojici tokijských her – těch nekonaných z roku 1940, uskutečněných z roku 1964 i těch posledních, které byly jako vůbec první v historii přesunuty (kvůli pandemii koronaviru) z roku 2020 na rok 2021. Projdi si náš kvíz a zjisti, co o těchto hrách víš.

 

  • ZA VOLEBNÍ PRÁVO ŽEN

Volební právo pro ženy nebylo nikdy samozřejmostí. Vezmi si k ruce naši interaktivní brožurku a zjisti, jaké překážky musely pro jeho získání české ženy překonat. Nezapomeň také navštívit výstavu Za volební právo žen v Národním památníku Na Vítkově.
 

  • ROZMANITOSTI PŘÍRODY

    Vydej se s námi na virtuální cestu přírodou. Zavítáme na zajímavá místa v přírodě, seznámíme se s některými jejich obyvateli a odhalíme pár tajemství jejich života.

 

  • LABYRINT INFORMACÍ A RÁJ TISKU (2. stupeň ZŠ; SŠ)

    Výstava Labyrint informací a ráj tisku vznikla k 300letému výročí vydání prvních česky psaných novin. Dozvíš se v ní spoustu zajímavostí o tom, jak se vyvíjel tisk i novinářská profese. Udělej si náš kvíz a připomeň si některé z nich.

 

  • RAČTE VSTOUPIT DO DIVADLA (2. stupeň ZŠ; SŠ)

    Výstava Račte vstoupit do divadla se věnuje fenoménu divadelních cedulí, které nám mohou leccos prozradit o tom, jak vypadalo divadlo v minulosti. Cedule jsou na výstavě doprovázeny exponáty, například vzácnými rukopisy, kostýmními návrhy nebo fotografiemi. Některé uvidíš v našem kvízu.