Úvod

Falza v muzeu

20 minut
Co se stane, když se v jedné z nejcennějších muzejních sbírek objeví falzum? To je téma dalšího dílu podcastu Tajemství Národního muzea, ve kterém si budeme povídat s kurátorem sbírky drahých kamenů Lukášem Zahradníčkem.
Úvod

Šťastná to žena. První vydání Babičky

19 minut
Kniha, kterou zná každý, jen málokdo ji však dočetl do konce. V jaké formě vycházela? A proč nikdy nevyjde z módy? V dalším dílu podcastu se zaměříme na nejznámější dílo Boženy Němcové.
Úvod

Tak nám zabili Ferdinanda

20 minut
Jen o chloupek unikly zničení, za sebou však mají pozoruhodný příběh, který změnil dějiny. V novém dílu podcastu vám představíme řády a vyznamenání, které stály u počátku 1. světové války.
Úvod

Objev nejstarší rostliny na světě

21 minut
Čtyři sta třicet dva milionů let čekala na své objevení. Řeč je o Cooksonii, nejstarší cévnaté rostlině na světě nacházející se v našich sbírkách.
Úvod

Jeden smoking, prosím. Krejčovský Salon Bárta

20 minut
Už jste někdy navštívili luxusní pánský krejčovský salon? My vás do jednoho vezmeme! Ve čtvrtém dílu podcastu se s kurátorkou novodobé módy necháme hýčkat v prvorepublikovém Salonu Bárta.
Úvod

Ferrari mezi kočáry

18 minut
V čem byste jezdili, kdybyste byli celebritou 18. století? A kolik koní by váš vůz pohánělo? Další díl podcastu se věnuje největšímu exponátu v nově připravované expozici Dějiny.
Úvod

Jak se tvoří dinosauři?

21 minut
Proč jsou dinosauři tak populární téma a jak se dá podle jedné kosti vytvořit celý model? I o tom bude další díl podcastu, tentokrát s paleontologem Borisem Ekrtem.