Prohlídky pro neslyšící vznikly ve spolupráci s Ústavem jazyků a komunikace neslyšících Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd a videa pro dětské diváky pak ve spolupráci s Centrem pro dětský sluch Tamtam.

Komentovaná prohlídka Národopisného muzea

20 minut
Etnografická expozice Česká lidová kultura seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století.

Vydej se za poznáním Panteonu

20 minut
Vydejte se za poznáním do Panteonu Národního muzea, slavnostní síně, která tvoří srdce Historické budovy Národního muzea.
Příběh plejtváka myšoka

Příběh plejtváka myšoka

9 minut
Výstava, která popisuje cestu největšího exponátu Národního muzea od břehů Severního moře 19. století do současné Prahy.

Před sto lety na Tahiti

20 minut
Online výstava připomíná osobnost Archibalda Václava Nováka a jeho cestu na Tahiti, díky které se stal úspěšným cestovatelem a spisovatelem.

České národní povstání

12 minut
Výstava ukazuje překotný vývoj na území českých zemích v prvních květnových dnech roku 1945. Důraz je kladen na vývoj v Praze. Samostatnou kapitolu tvoří osudy Hlavní budovy Národního muzea, která byla v posledních dnech války poškozena dopadem bomby a několikrát ostřelována.

Staré pověsti české

21 minut
Stejnojmenná výstava se konala v roce 2010 v Historické budově Národního muzea a vedle mytických příběhů představovala život starých Slovanů na našem území. Online výstava sleduje vývoj Starých pověstí českých, který začal na konci 10. století.

Na Sibiř z domova

15 minut
Prohlídka výstavy Doma na Sibiři v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur seznamuje s životem a prostředím místních národů.

Račte vstoupit do divadla

14 minut
Divadelní cedule, plakáty, ale i další exponáty ilustrující divadelní tvorbu na výstavě v Nové budově Národního muzea.

Lvem mě nazývají

16 minut
Nejstarší český symbol a jeho cesta českými dějinami od poloviny 13. století do současnosti.

1620. Cesta na Horu

 36 minut
Výstava ke 400. výročí bitvy na Bílé hoře ilustruje tehdejší situaci v zemích Koruny české – náboženskou realitu, velmocenské ambice, situaci v habsburském rodě.

Korona v muzeu!

 23 minut
Jak získat 99 tisíc dukátů? Jak se naši předkové chránili před nakažlivými nemocemi před objevem očkování a antibiotik? Zapomenutá světice svatá Korona, která se díky COVID-19 stala opět populární.

Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

 21 minut
Výstava vás provede půl stoletím starým příběhem návratu rysů a vlků do šumavské přírody a prostřednictvím poznatků z dlouhodobého monitoringu vás nechá nahlédnout do skrytého života těchto tajemných zvířat.

Lidová víra

 14 minut
Výstava v Národopisném muzeu představuje pestrý duchovní svět venkovského člověka 18. a 19. století s přesahy do století 20.

Parlament!

 38 minut
Výstava představuje vývoj parlamentní kultury v našich zemích mezi lety 1848–1992.