Virtuální prohlídky

Projděte si výstavy, jako byste byli přímo v budově pomocí technologie Matterport. Abychom mohli garantovat funkčnost, doporučujeme pouštět prohlídky primárně na stolním počítači, nebo notebooku.

Knižní vazby = ? Ateliér Krupka

Knižní vazby = ? Ateliér Krupka

Zveřejněno 5. 6. 2023
Současná česká bibliofilská produkce a umělecká knižní vazba z tvorby manželů Lubomíra a Miroslavy Krupkových. Unikátnost jejich tvorby spočívá v kompletním precizním zpracování knihy, od výroby autorských, ručně čerpaných papírů, ruční sazby textu a tisku až po opatření knižního bloku uměleckou knižní vazbou.
100 let moderní magie

100 let moderní magie

Zveřejněno 20. 11. 2022
Výstava 100 let moderní magie připomíná jedno století od vzniku prvního kouzelnického spolku na našem území – Magického klubu Prahy. Poukazuje i na zájem o sdružování se těch, kteří provozovali zábavné kouzelnictví ve spolcích, klubech a různých organizacích. Za půjčení předmětů děkujeme Pavlu Langerovi.
Volejbalové 100letí

Volejbalové 100letí

Zveřejněno 14. 8. 2022
Seznamte se s bohatou historií československého a současností českého volejbalu ve výstavě Národního muzea a Českého volejbalového svazu. Uvidíte nejen bohaté historické sbírky Oddělení dějin tělovýchovy a sportu, ale také současné volejbalové trendy, kterými přispěl Český volejbalový svaz.
Chleba s máslem

Chleba s máslem

Zveřejněno 31. 6. 2022
Jak chutnal chleba, čerstvě vytažený z pece, s křupavou kůrkou požehnanou křížkem? Jak chutnal po dvou nedělích, lámaný do mléka nebo bryndy? A kdo si poprvé na krajíc chleba namazal voňavé máslo? Ve výstavě Národopisného muzea vám přiblížíme, jak se chleba a máslo v minulosti vyráběly.

Online výstavy

Přesouváme se za vámi do online prostředí. Podívejte se na doplňujícící prezentace k aktuálním i již ukončeným výstavám, které pro vás připravili naši kurátoři. Online prezentace nelze prohlížet na mobilních platformách, kvůli vysokému rozlišení jsou optimalizovány pouze pro stolní počítač a notebook. Nejlépe fungují na prohlížeči Chrome, v nastavení mějte povolen JavaScript.

Příběh plejtváka myšoka

8 minut
Výstava, která popisuje cestu největšího exponátu Národního muzea od břehů Severního moře 19. století do současné Prahy.
1620. Cesta na Horu.

1620. Cesta na Horu.

22 minut
Výstava ke 400. výročí bitvy na Bílé hoře ilustruje tehdejší situaci v zemích Koruny české – náboženskou realitu, velmocenské ambice, situaci v habsburském rodě.

Století trampingu

10 minut
Výstava v Národopisném muzeu Národního muzea vyprávějící o dějinách a současnosti trampského hnutí.