THE NEW MUH TRIO, které tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program tria je sestaven z vlastních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře.
Využijte unikátní příležitost poslechnout si tři jazzmeny se zkušenostmi ze světových pódií, kterým to společně skvěle ladí.

Roberto Magris narozen v Terstu (Itálie) v roce 1959, kde začal v 70. letech minulého století svoji kariéru jazzového pianisty. Od té doby Roberto Magris nahrál 27 alb a koncertoval v mnoha zemích v Evropě, Americe, Asii, Africe a Austrálii. Účinkoval na jazzových festivalech a v jazzových klubech po celém světě. V letech 1998 a 2002 byl Roberto Magris hudebním ředitelem „Euro Plane Orchestra“ v Terstu. Od roku 2006 se jeho hudební aktivity přesunují do USA, kde se stal hudebním ředitelem a prominentním hudebníkem „JMood Records“ jazzového vydavatelství v Kansas City. Pro „JMood“ natočil Roberto Magris do těchto dnů 12 CD s jazzovými legendami jako je basista Art Davis (John Coltrane), Albert „Tootie“ Heath, Idris Muhammad, Sam Reed a spolupracoval s dalšími významnými americkými hudebníky.

František Uhlíř je absolvent  konzervatoře v Brně, byl dlouhá léta členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E. Viklického. V roce 1987 založil vlastní skupinu „FUT – František Uhlíř Team“. Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty. Účinkoval na koncertech a festivalech v několika světových zemích (Německo, Norsko, Dánsko, Japonsko a další).

Jaromír Helešic vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60. let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova), než zakotvil ve skupině kontrabasisty L. Hulana Jazz Sanatorium. V 70. letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M. Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q, R. Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebními projekty po celé Evropě, v USA a v Indii.                                                                                                                                       

Koncert z jazzového festivalu v Praze z roku 2016:

https://www.youtube.com/watch?v=RsJU9zJk56U


Vstupné: 60 Kč

Fotoalbum