Vzpoura na půdě. Loutky divadla Continuo obsadily muzeum

Vzpoura na půdě. Loutky divadla Continuo obsadily muzeum

Divadlo Continuo žije a tvoří na usedlosti Švestkový Dvůr v jihočeských Malovicích. Ve své tvorbě se systematicky věnuje i projektům divadla v netradičních prostorech ať už jsou to ulice či dvory domů, staré tovární prostory, krajina, rybník nebo vlak. Práci Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Ve svých projektech kombinuje pohyb, tanec, cirkusové techniky, postupy loutkového divadla s živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Toto vše pak vytváří nezaměnitelnou poetiku a jedinečnost jednotlivých inscenací.
 
Soubor za svou více než 20 letou existenci vytvořil několik desítek inscenací a site – specific projektů. Výstava mapuje prostřednictvím loutek a objektů výtvarné zpracování témat, se kterými divadlo pracuje, ve své tvorbě se k nim opakovaně vrací a dále je rozvíjí. Jednotlivá konkrétní témata pak mají v různých inscenacích a projektech různou vizuální podobu. 

Nové vztahy, nové příběhy
 
Instalace také prezentuje práci s různorodým materiálem, recyklaci a schopnost hledat alternativní technologie a postupy pro potřeby konkrétní inscenace či projektu.
 
„Chtěli bychom celý koncept výstavy trochu “otočit na ruby”, to znamená, že loutky, objekty a masky prezentují samy sebe a v jednotlivých instalacích se potkají loutky různých velikostí a z různých představení a projektů v nových příbězích. Každá loutka, objekt a maska bude mít vystaven svůj rodný list s fotografiemi a plakáty ze svého domovského představení,“ říká k ideovému záměru výstavy scénografka a výtvarnice Helena Štouračová. 

„Vzpoura loutek proti nevyhovujícím podmínkám a každodenní recyklaci vypukla na půdě Divadla Continuo v Malovicích, sepsaly Manifestum Automata a vtrhly do muzea loutek v Prachaticích, které obsadily od sklepa až po půdu,“ dodává. 

Autory výstavy jsou Helena Štouračová, Martin Janda, Michal Puhač. Komisařka výstavy je Hana Patrasová.

Skladem 8 kusů
10
10 Kč bez DPH
ks