Budeme si hrát tak, jak si hráli naši prarodiče a praprarodiče. Zahrajeme si různé hry, které se hrály doma, venku nebo tajně ve školních lavicích. Připomeneme si, jaký rozdíl byl mezi skauty a pionýry, a procvičíme si slovenštinu. Chybět nebude ani dětský kvíz k výstavě a výtvarná dílna.

Program

13.00–17.00 h

  • Kdo si hraje, nezlobí
    Těšit se můžete na nestárnoucí stolní hry, jako je například Člověče, nezlob se, Logik nebo Z pohádky do pohádky. Na programu bude dále skákání gumy, panáka, cvrnkání kuliček, házení céček na čáru, námořní bitva, piškvorky nebo přebírání. Některé disciplíny přitom budou soutěžní. Za každé vítězství dostanete body, za které si nakonec odnesete zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili a diplom.
  • Vyrábění
    Na našem workshopu si vyrobíte loutky pro rodinné domácí divadlo na deštivé dny. A pokud chcete zjistit, co vás v budoucnu čeká a nemine, můžete si také vyrobit legendární skládačku Nebe, peklo, ráj.
  • Poznáváme Československo
    Pro zvídavé bude připraven dětský kvíz k Česko-slovenské / Slovensko-české výstavě, za jehož vyplnění na vás bude čekat malá odměna v tombole. Prohlédnete si pionýrskou uniformu a skautský kroj, zkusíte si uvázat pionýrský šátek a vyzkoušíte si skautské dovednosti ve vázání uzlů. Ověříte si také, jak dobře jste na tom se znalostí slovenského jazyka.

Vstupné: v ceně běžné vstupenky do muzea