Máte rádi oslavy? Pro všechny, kdo by se rádi dozvěděli něco víc o tom, jakým způsobem slavili Keltové, připravilo Národní muzeum už tuto sobotu akci s názvem Aspoň na víkend oslavuj s Kelty. Zejména na rodiny s dětmi budou čekat v Nové budově Národního muzea Keltové samotní na několika tematických stanovištích.

A na co konkrétně se mohou návštěvníci těšit? Například na setkání s druidem, řemeslníkem, válečníkem nebo obchodníkem. Spolu s nimi budete objevovat svět pradávných Keltů. Druid vám přiblíží téma svátků v době železné a také dobové lékařské praktiky. Obchodník zas ukáže, z jakých plodin se v době železné vařilo, a to jak ve všední, tak sváteční den. Dozvíte se také, jak se Keltové oblékali a jaké šperky nosili, a některé z pravěkých modelů si budete moci sami vyzkoušet.

A protože na oslavu je potřeba především řádně se nazdobit, můžete se těšit na ukázku výroby skleněných korálků či kovových šperků, které si budete moci odnést na památku domů. Čekat na vás budou i interaktivní přednášky, rozmanité workshopy či komentovaná prohlídka výstavou Keltové.

Program:

13.00–17.00 h

·Příprava na keltskou oslavu – stanoviště s úkoly pro rodiny s dětmi: keltský obchodník, kovář, řemeslník, druid, válečník, pravěké odívání, výroba korálků

·Workshopy – malování na tělo po vzoru keltských válečníků, práce s rotačním žernovem a zrnotěrkou, tvorba keltské koláže s milodary atd.

Interaktivní přednášky:

14.00 h

· Válečnictví v době železné

15.00 h

·Druidové a mytologie na pozadí historických důkazů

Komentovaná prohlídka:

16.00 h

·Komentovaná prohlídka výstavy Keltové – omezená kapacita, rezervujte si prosím na vzdelavani@nm.cz nejpozději do 31. 1. 2019

 

Cena je v rámci běžného vstupného do muzea. Veškeré informace naleznete také na stránkách www.nm.cz.

Ke stažení

Kvapilová Kristina, Mgr.

Vedoucí oddělení vnějších vztahů
E-mail: kristina.kvapilova@nm.cz
Telefon: ---
Telefon: ---

Fotoalbum