Mimořádná mezinárodní výstava o době starověkého Egypta Sluneční králové bude za přísných hygienických podmínek i nadále přístupná pro návštěvníky muzea. Dohodl se na tom ministr kultury Lubomír Zaorálek s Hlavní hygieničkou ČR Jarmilou Rážovou. Vstup v omezeném počtu a vyhrazených koridorech, tak bude umožněn návštěvníkům pouze na základě časové rezervace a za podmínky použití respirátoru třídy FFP2 nebo KN95, který každý návštěvník obdrží v ceně vstupenky při vstupu do muzea. 

Výstava Sluneční králové, která byla otevřena začátkem září tohoto roku, je mimořádným mezinárodním výstavním projektem. Návštěvníky seznamuje s nejstarším obdobím egyptské říše, do doby dávných stavitelů pyramid. Prostřednictvím ještě nikdy ve světě nevystaveného souboru téměř 300 vzácných předmětů nevyčíslitelné hodnoty, starých takřka 5 tisíc let, za pomoci moderních multimediálních technologií a nevšední architektury přenáší své návštěvníky do dávných časů staroegyptské civilizace a umožňuje jim zažít atmosféru doby velkých egyptských králů. Doba konání výstavy je časově omezena do 7. února 2021 a výstava samotná je neopakovatelným počinem.

Od 18. 12. 2020 do 9. 1. 2021 bude v Historické budově možné za obdobných podmínek navštívit výstavu Poklady světové filatelie, jedinou celosvětovou filatelistickou výstavu v tomto roce, na které budou mít návštěvníci možnost spatřit nejcennější raritní známky z celého světa.

Základní pravidla pro návštěvníky ve zpřísněném režimu stanovená Ministerstvem zdravotnictví ČR:

  • vstup do Historické budovy bude od 18. 12. 2020 možný pouze na základě předem online zakoupené časové vstupenky na jednu z výstav,
  • všem návštěvníkům bude při vstupu změřena teplota – vstup nebude umožněn v případě, že naměřená teplota přesáhne 37,5 stupňů Celsia,
  • pohyb po budově bude možný pouze ve vyhrazených koridorech,
  • prohlídky jsou časově omezeny:

výstava Sluneční králové 100 minut,

výstava Poklady světové filatelie 70 minut,

  • při kontrole vstupenky obdrží každý návštěvník respirátor FFP2 nebo KN95 k použití při pohybu v muzeu,
  • je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy a provádět dezinfekci rukou.

Prodej online časových vstupenek je již zahájen. Podrobné informace naleznete na oficiálních webových stránkách Národního muzea www.nm.cz.

Ke stažení