Pokud jste ještě neviděli jedinečnou výstavu s názvem 2 × 100 v Historické budově Národního muzea, určitě byste neměli s její návštěvou otálet. Otevřená už totiž bude jen do konce tohoto měsíce.

Výstava, která obsahuje 200 nejzajímavějších a nejvzácnějších exponátů z více než 20 milionů sbírkových předmětů Národního muzea, vznikla v loňském roce u příležitosti 200. výročí Národního muzea a znovuotevření jeho Historické budovy. Takovýto unikátní soubor ještě nikdy nebyl v České republice vystaven. Prohlédnete si tak na jediném místě různé unikáty napříč odděleními Národního muzea. Těšit se můžete například na diadém Emy Destinnové, nejslavnější českou dinosauří kost nebo housle Antonia Stradivariho.

Výstava však neukazuje pouze jedinečné předměty, ale zároveň také vypráví dobrodružný příběh 200 let existence instituce, která zažila monarchii, demokracii i totalitu, pamatuje čtyři císaře, jedenáct prezidentů a stále objektivně uchovává dědictví minulosti i současnosti pro budoucí generace.

Výstava 2 × 100 bude v Historické budově Národního muzea otevřena do 31. července 2019. Veškeré informace o vstupném a otevírací době naleznete na stránkách www.nm.cz.

Ke stažení