Už jste slyšeli o tkanině z ananasu a hedvábí a rádi byste se o ní dozvěděli něco víc? Nebo je pro vás název Piña-Seda zcela novým pojmem, se kterým byste se rádi blíže seznámili? Pak určitě využijte jedinečné příležitosti a přijďte se podívat do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde můžete od úterý 16. července vidět výstavu s názvem Piña-Seda, která vám tuto unikátní tkaninu do detailu představí.  

Látka piña (španělsky „ananas“) je díky své jemnosti považována za královnu filipínských textilií, zatímco látka seda (španělsky „hedvábí“) je nepopiratelně nejhladší tkaninou na světě. Kombinací piña a seda vzniká skutečná elegance – jemná a delikátní jako ananasová vlákna a hladká a luxusní jako hedvábí. Na výstavě se návštěvníci s touto tradiční filipínskou tkaninou detailně seznámí. K vidění bude například tkalcovský stav  i ukázky různých tkanin, výšivek a několik tradičních oděvů vyrobených ze zmíněných látek.

Aby se však návštěvníci neseznamovali s touto jedinečnou látkou jen teoreticky, jsou pro ně připraveny i workshopy, na kterých si prakticky vyzkouší, co práce s takovouto tkaninou obnáší. Ve dnech od 16. do 18. července se tak mohou přijít dopoledne podívat na ukázku tkaní a odpoledne je pak bude čekat přednáška s workshopem vyšívání.

Program:

16. – 18. 7. 2019

  • 10.00 – 12.00 h

Ukázka tkaní

Tkají:

Ms. Cerila Crisostomo, Ms. Gemma Espaňola

  • 14.00 – 17.00 h

Přednáška a workshop vyšívání

Vyšívají:

Ms. Josefi na Llamoso, Ms. Rosalina Talavero

Ke stažení

Fotoalbum

Výstava Piña-Seda

Výstava Piña-Seda

Výstava Piña-Seda

Výstava Piña-Seda

Výstava Piña-Seda

Výstava Piña-Seda

Výstava Piña-Seda

Výstava Piña-Seda