Piña-Seda – Náprstkovo muzeum představuje ananasové a hedvábné tkaniny z tropů

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Už jste slyšeli o tkanině z ananasu a hedvábí a rádi byste se o ní dozvěděli něco víc? Nebo je pro vás název Piña-Seda zcela novým pojmem, se kterým byste se rádi blíže seznámili? Pak určitě využijte jedinečné příležitosti a přijďte se podívat do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde můžete od úterý 16. července vidět výstavu s názvem Piña-Seda, která vám tuto unikátní tkaninu do detailu představí.

Národní muzeum získalo licenci na archeologický výzkum v Sýrii

Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a generální ředitel Generálního ředitelství Památek a muzeí Syrské arabské republiky Mahmud Hamud podepsali v neděli 9. června 2019 smlouvu o založení společné archeologické mise. Díky tomu bude moci Národní muzeum pracovat v jedinečné archeologické lokalitě Tell Al Shameh- Naher-el-arab, ze které pochází nálezy datované do doby bronzové až doby železné (cca. 2500–1120 př. n. l.).

Nová výstava v Národním muzeu připomíná letce Royal Air Force

Historická budova Národního muzea

Od 7. června mají návštěvníci Národního muzea možnost vidět v Historické budově novou výstavu s názvem Rytíři nebes, kterou Národní muzeum připravilo ve spolupráci s Muzeem českého, slovenského a rusínského exilu v Brně. 

Do 9 muzeí v 5 dnech

Od 1. května 2019 si může každý návštěvník zakoupit pětidenní vstupenku do 9 pražských objektů Národního muzea.