Ještě nikdy nebylo z Egypta do zahraničí zapůjčeno takové množství významných artefaktů jako právě na výstavu Sluneční králové. K vidění jsou unikátní exponáty z mnoha světových muzeí – z Egyptského muzea v Káhiře, z Velkého egyptského muzea v Gíze, z muzeí v Berlíně, Lipsku, Hannoveru, Heidelbergu, Hildesheimu a Frankfurtu nad Mohanem. Součástí výstavy jsou rovněž předměty, které Národní muzeum získalo jako československý podíl na nálezech učiněných expedicí Univerzity Karlovy v Abúsíru. Kromě toho jsou zde využity i moderní audiovizuální technologie. Vzhledem k protiepidemickým opatřením však nemohli tento jedinečný výstavní projekt vidět všichni zájemci, a proto se vedení Národního muzea rozhodlo opět začít jednat s Nejvyšší radou pro památky Egypta a dalšími zahraničními i tuzemskými zapůjčiteli o možnosti prodloužení výstavy Sluneční králové až do konce září 2021. Dohodu se nakonec podařilo uzavřít a díky tomu si budete moci i nadále vychutnávat atmosféru starověkého Egypta.

Na výstavu je stále nutné kvůli omezené kapacitě zakoupit vstupenky předem na konkrétní den a čas přes rezervační systém. Rezervace jsou nyní spuštěny na měsíc dopředu, následně se budou termíny na další časové období přidávat v závislosti na aktuálně platných protiepidemických opatřeních.

Pro vstup do Muzejního komplexu a výstavy Sluneční králové nadále platí následující opatření:

  • Vstup do Muzejního komplexu je pouze přes hlavní vchod Historické budovy Národního muzea. Pokladny i šatny v Nové budově jsou uzavřeny. Kapacita sálů s výstavami bude regulována přítomnými zaměstnanci.
  • Bezbariérový vstup vede přes levý boční vchod do Historické budovy z Vinohradské ulice.
  • Každý návštěvník musí mít po celou dobu návštěvy zakryté dýchací cesty respirátorem třídy FFP2 nebo nanorouškou.
  • Při návštěvě muzea je nutné dodržovat dostatečné rozestupy a využít dezinfekce rukou u vstupu.
  • Pro vstup do muzea není vyžadován negativní test na Covid-19.

Komentované prohlídky výstavy pro veřejnost neprobíhají.

Vzdělávací programy pro školy k výstavě Sluneční králové jsou nadále pouze v ONLINE formě, více ZDE.