Program večera:

  • DANIEL STACH: Kanada

moderátor ČT

Úspěšný redaktor má velký záběr znalostí, skvělý přehled dokazuje z TV obrazovky.

Nejmladší laureát s medailí Akademie věd získal i Cenu Peroutky. Absolvent VŠE a sociálních věd UK závodil na kajaku jako junior reprezentace. Moderoval, uváděl netradiční sporty na Rádiu Wave. Od 2010 působí v České televizi. Forbes jej vybral do rubriky 30 pod 30. Objev roku TýTý 2014 běhá orienťák, zvládá i maraton. Nepije kávu, miluje tvrdý sýr a cestování.
 

  • MICHAEL RITTSTEIN: Latinská Amerika

malíř

Zajímavý umělec zajímavě cestuje. Cesty inspirují obrazy exotiky…

Přední bohém figurativní malby osobitě ovlivňuje generace malířů. Na AVU byl jmenován profesorem, vede 17 let ateliér malby. Po výstavách v Jízdárně Pražského hradu a Schiele Centru Českého Krumlova lze nyní obdivovat v Museum Kampa expozici Nohy na stole s díly ze soukromých sbírek i obrazy posledních let. „Provokatér stupňuje dynamiku prací“.
 

  • MICHAEL ŽANTOVSKÝ: USA

spisovatel, diplomat

Velvyslancem ve Washingtonu byl v letech 1992–97, překládá americkou literaturu, divadlo, poezii a písně.

Procestoval 49 z 50ti států Unie, ale nikdy se nedostal na Aljašku. Jako mluvčí Václava Havla a později velvyslanec se setkal s výjimkou Donalda Trumpa s posledními devíti americkými prezidenty, počínaje Richardem Nixonem. Poznal svět politiky, hollywoodskou scénu, velké postavy americké literatury, filmu a populární hudby stejně jako Spojené státy obyčejných Američanů, etnických menšin, legálních i nelegálních přistěhovalců a společenských vyvrženců…


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně muzea v místě konání.

Vstupenky se prodávají na pokladně místa konání v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.