INDONÉSKÝ VEČER umocní umělci Indonésie a tance Kintari. BAMBUSOVÝ ORCHESTR ANGKLUNG, BOJOVÝ TANEC DAJAKŮ, RONY MARTON, MÓDNÍ PŘEHLÍDKA… a hlavně prima trojice, která Indonésii miluje. JIŘÍ KOLBABA považuje Bali za druhý domov. Cestovatel RUDA ŠVAŘÍČEK prožil v Indonésii léta, preferuje nejvýchodnější ostrov NOVÁ GUINEA. Moderátor VÁCLAV ŽMOLÍK tu absolvoval slavné CAMEL TROPHY KALIMANTAN, ale navštívil i Jávu a Bali.

Program večera:

  • JIŘÍ KOLBABA: Horká Indonésie a chladivý Island

fotograf

Známý cestovatel ukáže svou oblíbenou Indonésii. Strhující projev plný zajímavostí nadchne i vás! Super snímky pozvou i na Island v září.

30 let už Jiří cestuje po velkém světě. Původně grafický designér světa reklamy je dnes jedním z nejznámějších fotografů. Fotí, píše, pořádá výstavy, besedy a diashow, kde v plných sálech vypráví zážitky z cest. Zajímavou formou zaznamenává detaily přírodních struktur a exotické tváře domorodců. Jeho fotografie vídáme v časopisech, knihách, kalendářích i učebnicích. Pořad na Rádiu Impuls má obrovskou odezvu fanoušků. Promítne své srdcové téma Bali, můj druhý domov. Plánujeme další cestu opět s CK LIVINGSTONE. Island v září. I s vám…?
 

  • VÁCLAC ŽMOLÍK: Camel Trophy Kalimantan

redaktor ČR i ČT

Uváděl pořad Aréna, zakládal Studio 6 a 13. komnatu. V ČRo po letech v Radiožurnálu moderuje Dvojku a má vlastní talk show Hovory pod plátnem.

S dcerou, operní pěvkyní Karolínou Cingrošovou, pořádá festival Hudba z ráje. Cestování prožívá akčně jako reportér Camel Trophy Mundo Maya a Kalimantan i olympiád v Atlantě a Naganu. V ČRo už 23 let vysílá 5 × týdně Po Česku, v ČT pořady Kořeny, Svět na kolejích, Bohemia inkognita, Příběhy předmětů a cyklus Krajinou vína. Vydal knihy Po Česku I–III, Krajinou vína I a II. Chystá Krajinou vína po Slovensku. Václavovy degustace mají grády!
 

  • RUDA ŠVAŘÍČEK: Nová Guinea – Tamtamy času

cestovatel

Moderátor pořadu podpoří Indonéský večer projekcí. Autorský kolektiv J. HANZELKA – M. ZIKMUND, M. STINGL, R. ŠVAŘÍČEK je za knihou i audioknihou TAMTAMY ČASU.

Dobrodruh má za sebou průzkumy extrémních oblastí i uznávané expedice: POLAR 1989 (mezinárodní výprava se psím spřežením na severní polár), SEVERNÍ KOREA 89 (overland Pchjongjang–Brno), MARCO POLO 1990–91 (půl roku napříč Asií), HEDVÁBNÁ STEZKA 1992–93 (rok a půl napříč Asií). ŽIVÁ AFRIKA 94 (napříč Afrikou 8 měsíců Tatrou 815). Další akce režíruje už s vlastní CK LIVINGSTONE. Nákazu cestování úspěšně přenáší na ostatní. Preferuje zážitky před vzpomínkami…


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně muzea v místě konání.

Vstupenky se prodávají na pokladně místa konání v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.