Program večera:

  • JIŘÍ PRIBÁŇ: Italské a velšské črty

filosof

Filozofické pohledy špičkového odborníka povznáší.

Pravidelně přispívá esejisticky i publicisticky do médií. Italské a velšské črty vychází z jeho knihy o italské kultuře a umění. Přetransponujeme je i na Wales… Dokáže přenést do lepšího světa?

  • PETR JAN JURAČKA: Island

fotograf

Fotograf Petr Jan Juračka skvěle fotí přírodu, vyjímečnou technikou překvapuje.

Milovník dobrodružství procestoval Afriku, Asii, Grónsko, střední i Jižní Ameriku, Austrálii, Japonsko… Držel světový rekord na K2, 2010 popsal nový živočišný druh hrotnatky, fotil na šesti kontinentech, lezl na K2 i Ama Dablam. Studentský Velemlok pro nejlepšího pedagoga Přírodovědecké fakulty UK těší. Přírodovědec Univerzity Karlovy a fotograf National Geographic stihl silné expedice a povypráví nám o Islandu. Kniha Ze života fotografa bude k mání.

  • RUDOLF KRAUTSCHNEIDER: Oceány, lodě a lidé

mořeplavec

Mořeplavec Rudolf Krautschneider se plavil 50 let oceány…

Český publicista, vydavatel a ilustrátor, námořník a dobrodruh (postavil několik lodí, plavil se po všech mořích, mj. na plachetnici obeplul Antarktidu). 50 let se plaví oceány, postavil 10 námořních plachetnic, píše nádherné knihy. Lidové moudro hladí… Proplul všemi oceány a natočil 50 dokumentů. Na plachetnici obeplul Antarktidu. Napsal 20 knih (přeloženy do polštiny, němčiny a angličtiny). Popularitu mezi světovými jachtaři získal na jachtách Vela, Polka, Polárka a Victoria.


Místo konání večera: Historická budova Národního muzea

Na příjemný večer srdečně zve Ruda Švaříček.


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit online předprodejním terminálem SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea.

Vstupenky se prodávají na pokladně Nové budovy Národního muzea v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. --- , od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.

Online prodej vstupenek na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket.