Všichni někdy aspoň trochu cestujeme. Režisér JIŘÍ VEJDĚLEK o tom natočil kultovní film Účastníci zájezdu. ŠIMON PÁNEK je hlavou i srdcem organizace ČLOVĚK V TÍSNI. Bohulibé aktivity pomáhají po celém světě. Pomozme také! Špičkový fotograf KAREL CUDLÍN dokumentoval Václava Havla. Jeho snímky jsou vyhlášené, právem vyhrává soutěže Press Photo…

Program večera:

  • KAREL CUDLÍN: Izrael

fotograf

Oficiální fotograf Václava Havla získal 18 × prestižní Czech Press Photo. Jeho díla vlastní sbírky v Evropě, USA i Izraeli.

Mistr dokumentární fotografie je známý i foto cyklem odchodu sovětských vojáků z Československa. Držitel ceny Revolver Revue je autor mnoha publikací.  Vedl ateliér dokumentární fotografie FAMU, v roce 2016 habilitoval docentem. Spoluzakládal spolek 400ASA s dalšími fotografy zvučných jmen. Významná témata tvoří Romové, imigranti a Ukrajina. Svědomitě dokumentuje Střední východ, situaci v Izraeli a Palestině už 25 let. Ukazuje pestrost zemí kulturní i společenskou. Brilantně umí zachytit všední a sváteční život i neopakovatelnou atmosféru situace. Zachová autentické svědectví. Cítí výjimečnost okamžiků času. I v Národním…?
 

  • ŠIMON PÁNEK: Afrika a války světa

humanitár ČLOVĚK V TÍSNI

Nejznámější studentský vůdce Sametové revoluce je dnes ředitelem celosvětové organizace Člověk v tísni a spoluautorem prospěšného festivalu JEDEN SVĚT.

Schopný lídr zvládá krizovésituace těžkých míst. Už v roce 1988 organizoval humanitární sbírku proArménii po zemětřesení. Byl členem OF a vyslancem týmu Václava Havla.V roce 1992 spoluzakládá agenturu Epicentrum na zpravodajstvíz krizových oblastí. Post Bellum mu udělilo Cenu Paměti národa, od V.Havla má medaili Za zásluhy, získal prestižní cenu Evropan roku. Motto:„Neutíkat před něčím, ale jít za něčím“ prý stále platí… Dnes úspěšněvede obrovskou organizaci s rozpočtem v miliardách. Dobrým věcemmůžeme pomoci i my. V Africe i Národním…
 

  • JIŘÍ VEJDĚLEK: Účastníci zájezdu

režisér

Umí spojit kvalitu s komerčním úspěchem. Filmová prvotina Účastníci zájezdů je kultovní klasika, hlášky zlidověly.

Kreslič vtipů humoristických časopisů se vypracoval v autora divácky nejúspěšnějších filmů, citlivě přistupuje k předlohám i hercům. Film ROMING bodoval na festivalu v New Yorku. Tragikomedii VÁCLAV zdobí 2 Čeští lvi Ivana Trojana a Jana Budaře. Komedii ŽENY V POKUŠENÍ vidělo v kinech 1,25 milionu diváků, stala se nejnavštěvovanějším snímkem historie ČR, kde režisér tvoří i scénář. Práva koupili Britové. I MUŽI V NADĚJI a NĚŽNÉ VLNY tvoří jako scénárista, režisér a producent. Za nejobtížnější považuje film POSLEDNÍ ARISTOKRATKA. V televizi boduje REDAKCE, seriály PRVNÍ KROK a VINAŘI.

Vášnivý milovník swingu je i slušný sportovec, věnuje se plavání, veslování a beachvolejbalu. Píše scénáře opravdu tužkou na papír?


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně muzea v místě konání.

Vstupenky se prodávají na pokladně místa konání v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.