Večer spojuje 3 umělce. Každý je jiný, všichni originální. Slavná zpěvačka MARKÉTA IRGLOVÁ jako jediná Češka dosáhla až na hvězdného Oscara. Sympaťák MARTIN HOFMANN je skvělý chlap i mimo obrazovky, stojí za poznání. Rocker VÁCLAV BLÁHA ovládá jeviště nejen s kapelou DIVOKEJ BILL.

Program večera:

  • MARKÉTA IRGLOVÁ: Irsko

zpěvačka

Jediná Češka dosáhla na nejvyšší hudební ocenění, hvězdného Oscara. Písně filmu Once zná celá planeta. Žila v Irsku, New Yorku, Islandu… a přijde do Národního!

Rodačka z Valašského Meziříčí se stala celosvětově známou díky filmu Once. Hlavní roli s ní hraje irský muzikant a zpěvák Glen Hansard, tehdejší partner. Společně napsali hudbu filmu a v roce 2007 dostali prestižní cenu Oscar za úvodní song Falling Slowly. Once se hrál i jako muzikál na Broadway, získal 11 cen Tony. S kapelou The Swell Season vystupovali léta na prestižních jevištích po celém světě. Dnes žije už 12 let na Islandu s hudebním producentem Sturla Mio Thorisson. Vybudovali nahrávací studio, kde tvoří svá díla, mají 3 děti. Do Čech se vrací ráda. Hudební vystoupení v plné kráse si lze užít v létě s kvintetem Jihočeské filharmonie. Zazpívá i v Národním!
 

  • MARTIN HOFMANN: Z Mostu do Ria

herec

Seriál Most, role Pavla Landovského ve filmu Havel a Shakespearovské slavnosti nesou slávu, ale skvěle hraje i v dalších rolích.

Působil v Rokoku, Divadle Bez Zábradlí, Divadle Radka Brzobohatého, v Ungeltu, Viole, Divadle v Řeznické i Divadle Bolka Polívky. Citlivá povaha zvládá škálu odlišných rolí, plynule přechází z jedné do druhé. Spolupracuje s pražským Spolkem Kašpar. Hrál Dykova Krysaře, Dona Juana, Horatia v Hamletovi, Stavrogina v Dostojevského Běsech, stále jako Cyrano, dále v představení Něžná je noc, opět Dostojevskij. Legendární bylo Mínus dva s Bolkem Polívkou a Milanem Lasicou. Stejně tak návykové představení Lordi a stále dál… Filmy, televize, život…
 

  • VÁCLAV BLÁHA: Vietnam

hudebník

Kapelník skupiny Divokej Bill je náruživý motorkář, nasává syrové emoce od Indie po Ukrajinu. Pozitivní energie z něj sálá…

Frontman slavné kapely je známý sběratelskou vášní pro kytary, kterých má 50. Všichni známe hity na pomezí rocku a folku jako Plakala, Čmelák, Medvěd, Pocit nebo Síť. Kromě zpěvu a kytary je autorem většiny textů. Zkušebna kapely je bývalá kovárna na náměstí Úval. Šikovný truhlář je vášnivý motorkář. S Matějem Homolou, frontmanem skupiny Wohnout, projezdili velkou Indii. Zemi mystiky a velkých duchovních proudů navštívil už 4x, indické fluidum stále láká. Splní si životní sen objetím zeměkoule? Kde se cítí nejlíp?


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně muzea v místě konání.

Vstupenky se prodávají na pokladně místa konání v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.