Program večera:

  • JAN ŠIBÍK: 1989

fotograf

Představí výběr nejdůležitějších momentů roku 1989, které změnily svět.

I ten je náš! Úspěšné knihy vezme i do Národního muzea. Podnikl 250 cest do všech koutů světa. 20 let pracoval v časopisu Reflex. V Czech Press Photo obdržel 50 ocenění, 2 × hlavní cenu soutěže. 2004 ocenění WORLD PRESS PHOTO.

  • MIROSLAV KARAS: Polsko

reportér ČT

Přesvědčivý hlas nadchne nejen z obrazovky!

Akční zpravodaj působil pro ČT v Polsku a Rusku. Sledoval dlouhodobě Ukrajinu a Bělorusko. Od roku 1992 působil jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Polsku, od roku 1998 působil ve Varšavě jako zpravodaj České televize. Za tu dobu navštívil každý okres v zemi a najezdil první milion km za volantem. Natáčel rozhovory s premiéry a prezidenty, ale i s běžnými lidmi. Od roku 2020 je ředitelem Televizního studia ČT v Ostravě.

  • ADAM MIŠÍK: USA

hudebník

Objev roku nám zahraje i na kytaru! Přijde i otec Vladimír Mišík?

Mladší syn hudebníka Vladimíra Mišíka. Od dětství hraje ve filmech a TV seriálech i v divadle. V sedmi letech poprvé hraje ve filmu Kráska v nesnázích režiséra Jana Hřebejka. Věnuje se i tanci. Zpíval v indie rockové skupině The Colorblinds (dříve BEK), mohli jste ho slyšet na festivalech Rock for People, United Islands of Prague i na vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v Lucerně.


Místo konání večera: Historická budova Národního muzea

Na příjemný večer srdečně zve Ruda Švaříček.


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit online předprodejním terminálem SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea.

Vstupenky se prodávají na pokladně Nové budovy Národního muzea v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. --- , od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.

Online prodej vstupenek na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket.